reklama

/>

Nawet milion złotych z Urzędu Marszałkowskiego dla PGE VIVE Kielce

Nawet milion złotych z Urzędu Marszałkowskiego dla PGE VIVE Kielce

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wesprze PGE VIVE Kielce. Do końca tego roku władze województwa mogą przekazać klubowi nawet milion złotych.  Trwają też rozmowy  z przedsiębiorcami w regionie, by pomogli w finansowaniu drużyny. Władze VIVE prosiły prezydenta Kielc o wsparcie w wysokości 4,5 mln zł, ten jednak odmówił.

PGE VIVE Kielce w finansowym dołku. Mistrz Polski potrzebuje 4 i pół miliona złotych, aby grać dalej na europejskim poziomie. Klub wesprze Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Na razie będzie to 300 tysięcy złotych z przeznaczeniem na promocję regionu przez klub i zawodników. Do końca tego roku władze województwa mogą przekazać klubowi nawet milion złotych.

Prezes klubu Bertus Servaas kilka dni temu wysłał pismo z prośbą o przekazanie z budżetu miasta dodatkowych 4,5 miliona złotych. Tyle potrzeba do utrzymania dotychczasowego poziomu sportowego Vive – argumentował prezes. Miasto jednak odmówiło wsparcia. Prezydent Wojciech Lubawski zwrócił uwagę, że w tym roku klub otrzymał już 2,5 mln zł w ramach promocji miasta poprzez sport.

Jacek Kowalczyk apeluje o większą pomoc dla PGE Vive. Trzeba szukać alternatywnego źródła finansowania – dodaje dyrektor wydziału sportu i turystyki w Urzędzie Marszałkowskim i podrzuca pomysł na przeprowadzenie zbiórki na rzecz klubu. Ponieważ milion złotych Z Urzędu Marszałkowskiego to tylko kropla w morzu potrzeb.

W jednym z ostatnich wywiadów, Bertus Servaas przekonywał, że brak dofinansowania może spowodować  wypadnięcie PGE VIVE Kielce z europejskiej czołówki. Kielecki klub piętnastokrotnie zdobył Mistrzostwo Polski i tyle samo razy Puchar Polski. W 2016 roku wygrał Ligę Mistrzów.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •