reklama

/>

Różnorodność zapachów i barw. Ogród Botaniczny częściowo otwarty dla zwiedzających

Różnorodność zapachów i barw. Ogród Botaniczny częściowo otwarty dla zwiedzających

Kielecki Ogród  Botaniczny częściowo otwarty dla zwiedzających, przez trzy dni w tygodniu. Miłośnicy przyrody mogą podziwiać różnego rodzaju gatunki roślin, krzewów i kwiatów,  pogrupowanych w tematyczne kolekcje.


Piękne widoki, a także różnorodność zapachów i barw. Kielecki Ogród Botaniczny u stóp Karczówki otwarty dla zwiedzających. Na razie udostępniona została tylko cześć ekspozycji przez trzy dni w tygodniu  - w piątek, sobotę i niedzielę. Na sześciu hektarach posadzono tysiące roślin, pogrupowanych w tematyczne kolekcje. Jest  4600 róż w piętnastu odmianach, na wrzosowisku jesienią zakwitnie 80 rodzajów tego gatunku. Są też rośliny cebulowe i zioła.

Idea budowy Ogrodu Botanicznego w Kielcach ma już ponad 50 letnią historię. Pierwsze nasadzenia kolekcji drzew i krzewów rozpoczęły się w 2010 roku, ale na efekt końcowy trzeba jeszcze długo zaczekać  - mówi kierownik ogrodu Katarzyna Socha.

Poszczególne kolekcje i działy oddzielone zostały systemem dróg  i ścieżek,  jest też gdzie usiąść i odpocząć. Ogród Botaniczny to będzie nie tylko wizytówka Kielc, ale przede wszystkim miejsce dla kielczan – mówi prezydent Wojciech Lubawski.

Geopark Kielce przy tworzeniu ogrodu botanicznego od początku współpracował z  Uniwersytetem Jana Kochanowskiego. To jego naukowcy tworzyli koncepcje doboru roślin i drzew. Ogród to również  teren badań przyrodników.

W ogrodzie botanicznym wciąż trwają prace budowlane. W południowej części, na niemal pięciu hektarach powstaną oczka wodne, a także siedmiometrowy wodospad i alpinarium. Udostępnioną część ekspozycji będzie można zwiedzać do 14 października.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •