reklama

/>

Wbicie pierwszej łopaty pod budowę Centrum Urazowego w Kielcach

Wbicie pierwszej łopaty pod budowę Centrum Urazowego w Kielcach

To już pewne. W Kielcach powstanie Centrum Urazowe. Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego podpisała umowę z wykonawcą, a w piątek przekazano plac pod budowę. Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego  dobudowany zostanie pawilon centrum urazowego, a w nim pomoc otrzymają osoby w najcięższym stanie, m.in. ranni w wypadkach.

Po pięciu przetargach wreszcie się udało. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach powstanie Centrum Urazowe dla dorosłych. Umowa z wykonawcą już została podpisała w piątek przekazano teren pod budowę. Prace rozpoczną się już w przyszłym tygodniu.

- To dobrze wróży dla rozwoju naszego szpitala, który w przyszłości stanie się szpitalem uniwersyteckim - mówi Andrzej Domański, dyr. Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zostanie dobudowany jednokondygnacyjny pawilon o powierzchni 500 metrów kwadratowych. Na potrzeby centrum, dostosowane zostaną niektóre  pomieszczenia w SOR.

- Tutaj pomoc otrzymają osoby w najcięższym stanie, m.in. ranni w wypadkach - mówi dr n. med. Krzysztof Bidas, z-ca dyr. WSzZ ds. lecznictwa.

Umowy na dostawy sprzętu, są już podpisane. Do Centrum Urazowego trafią m.in.: rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, zestaw kardiomonitorów, respirator, bronchoskop. Urządzenia będą dostarczane w trakcie budowy.

Wartość całego projektu wynosi ponad 12 milionów 660 tysięcy złotych. 8,5 mln zł pochodzi z Unii Europejskiej, reszta to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego oraz  środki własne szpitala. Pierwsi pacjenci do Centrum Urazowego trafią w kwietniu przyszłego roku.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •