reklama

/>

Inauguracja kampanii wyborczej Kukiz'15 w Kielcach

Inauguracja kampanii wyborczej Kukiz'15 w Kielcach


Przedstawiciele KUKIZ'15 zaprezentowali liderów list do sejmiku województwa świętokrzyskiego. Wśród kandydatów są trzy kobiety i jeden mężczyzna.

Ugrupowanie idzie do wyborów z hasłem „Rozbijamy układy”, co zaprezentowano w sposób dosłowny podczas pokazu rozbijania cegieł.
- KUKIZ’15 nie idzie po zaszczyty, idzie uzdrowić chory system, który jest. Najważniejsze hasło: rozbić układy. One przez lata zakorzeniły się i oplotły wszystkie dziedziny życia (...)Jako zwykli obywatele mówimy „nie” i chcemy normalności - deklarował Marcin Bugajski kandydat do sejmiku.

W trakcie konferencji prasowej przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, zaprezentowano liderów z list do sejmiku. W okręgu numer 1 tj.: powiaty ostrowiecki, opatowski, sandomierski i staszowski, z miejsca pierwszego startować będzie Jadwiga Szewczyk z Ostrowca Świętokrzyskiego.
W okręgu numer 2 tj.: powiaty starachowicki, skarżyski i konecki, „jedynką” jest Marek Ciuraszkiewicz - przewodniczący Prawicy RP.

Okręg nr 3, czyli Kielce i powiat kielecki, z pozycji lidera wystartuje Magdalena Fogiel-Litwinek, szefowa świętokrzyskiego oddziału KUKIZ’15.
„ Cieszę się, że na jedynkach są 3 kobiety i zachęcam wszystkie kobiety, by się angażowały. Polityka to domena ludzi, którzy chcą działać na rzecz lokalnego społeczeństwa. Mamy dobre propozycje dla województwa – mówiła przewodnicząca.

Numerem jeden na liście w okręgu numer 4 tj.: Ponidzie, powiaty jędrzejowski i włoszczowski, jest Dorota Jarońska, która zawodowo prowadzi w Rakowie rodzinny dom dziecka.

Magdalena Fogiel-Litwinek, szefowa świętokrzyskiego oddziału KUKIZ’15 przedstawiła główne założenia programu ugrupowania. Opiera się on na czterech filarach: rodzina, bezpieczeństwo, przedsiębiorczość oraz infrastruktura. KUKIZ'15 chce wspierać Wojska Obrony terytorialnej, jest przeciwne wprowadzeniu do Polski nielegalnych imigrantów i rozbudowie biurokracji. W programie znajduje się także zapis o likwidacji straży miejskiej.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •