reklama

/>

Komitet SLD Lewica Razem przedstawił swój program "Kielce odNowa"

Komitet SLD Lewica Razem przedstawił swój program "Kielce odNowa"

Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem przedstawił swój program Kielce odNowa. Głównym celem jest zatrzymanie odpływu mieszkańców ze stolicy regionu i przyciągniecie nowych – mówił Marcin Chłodnicki. Kandydat na prezydenta Kielc wskazał też siedem priorytetów dla miasta. To między innymi lepsza współpraca z biznesem,  program in vitro czy darmowa komunikacja dla wszystkich.

Zatrzymać migracje oraz przyciągnąć nowych mieszkańców i inwestorów. To główne założenia programu Kielce odNowa, przygotowanego przez Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem.

- Mamy siedem priorytetów, po pierwsze trzeba tworzyć nowe, dobrze płatne miejsca pracy i poprawić współpracę z biznesem – podkreślił Marcin Chłodnicki kandydat na prezydenta Kielc.

Priorytet drugi to zmiana kierunku inwestycji w mieście i przeniesienie ich z centrum na obrzeża. Ponieważ tam nadal brakuje chodników, boisk czy dróg. SLD Lewica Razem chce również wprowadzenia w Kielcach programu in vitro finansowanego przez gminę.

Kolejna propozycja to darmowa komunikacja w mieście. Na początek dla dzieci i uczniów, po pięciu latach dla wszystkich. Miasto może stracić 30 milionów złotych ze sprzedaży biletów, ale zyska znacznie więcej – przekonuje Marcin Chłodnicki. SLD Lewica Razem chce rozwijać politykę senioralną w mieście i chwali dotychczasowy program tworzenia klubów seniora, nowością ma być powstanie sieci dziennych punktów wsparcia. Jest też propozycja dla rodziców i dzieci, to wsparcie rozbudowy sieci żłobków i przedszkoli, a także elastyczny system dopłat dla rodzin, których dzieci uczęszczają do  placówek niepublicznych. Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem deklaruje też transparentność w działaniach Urzędu Miasta, a także skuteczne szukanie oszczędności.  

Małgorzata Marenin, kandydatka do Rady Miasta zwróciła uwagę na konieczność dostosowania wielu szkół do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami, co umożliwi im dorastanie i naukę w gronie zdrowych rówieśników. Wśród propozycji SLD Lewicy Razem są też, utworzenie rady kobiet w Kielcach czy audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego uwzględniający wszystkich użytkowników. W poniedziałek komitet przedstawi pełne listy kandydatów w wyborach do Rady Miasta.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •