reklama

/>

Jak przyspieszyć rozwój regionu, dyskutowali w Kielcach przedstawiciele biznesu, samorządu, nauki i polityki

Jak przyspieszyć rozwój regionu, dyskutowali w Kielcach przedstawiciele biznesu, samorządu, nauki i polityki

III Świętokrzyskie Forum Ekonomiczne odbyło się w Kielcach. O największych problemach gospodarczych i sposobach ich rozwiązywania dyskutowali samorządowcy, biznesmeni i naukowcy.

Jak przyspieszyć rozwój regionu, dyskutowali w Kielcach przedstawiciele biznesu, samorządu, nauki i polityki. Zdaniem ekspertów przedsiębiorcy potrzebują wsparcia w procesie inwestycji i zdobywania nowych rynków. Jak wykorzystano unijne dotacje i jak będzie wyglądać podział pieniędzy w nowej perspektywie finansowej o tym również dyskutowano podczas Forum Gospodarczego. Na lata 2014-2020 nasz region otrzymał ponad 5 i pół miliarda złotych. Władze regionu liczą na kolejne duże wsparcie z Unii Europejskiej.

- Mam nadzieję, że rząd wynegocjuje korzystny budżet dla Polski, a region świętokrzyski będzie tym, który w nowej perspektywie może skorzystać najbardziej - Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Z roku na rok odwiedza nas coraz więcej turystów, szczególnie latem. Dlatego to właśnie turystyka powinna być kołem zamachowym świętokrzyskiej gospodarki – potrzebna jest lepsza współpraca zarówno samorządów jak i przedsiębiorstw z branży turystycznej -  twierdzą fachowcy.

- Turysty  nie interesuje gdzie przebiegają granice gmin oczekuje na kompleksową ofertę turystyczną - podkreśla  Jacek Kowalczyk, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Połączenie turystyki i promocji zdrowia to pomysł na lepsze wykorzystanie oferty uzdrowiskowej regionu. III Świętokrzyskie Forum Ekonomiczne to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych tego roku twierdzą organizatorzy.

- Mamy nadzieję, że ta permanentna dyskusja doprowadzi wreszcie do tego, że nasz regionu uzyska połączenie z głównymi węzłami drogowymi w kraju – mówi Stanisław Wróbel, red. naczelny Echa Dnia.

Podczas Świętokrzyskiego Forum Ekonomicznego dyskutowano również o kształceniu młodzieży czy zaopatrzeniu w wodę. Debatę po raz trzeci zorganizowało Echo Dnia, a partnerem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Patronem medialnym była Telewizja Świętokrzyska.Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •