reklama

/>

"Samorząd dla kobiet" zdaniem Koalicji Obywatelskiej

"Samorząd dla kobiet" zdaniem Koalicji Obywatelskiej

 "Samorząd dla kobiet” pod takim hasłem odbyła się w piątek konferencja prasowa działaczek Koalicji Obywatelskiej. Na spotkanie zaproszono również kandydata na prezydenta Kiec Artura Gieradę.

Spotkanie rozpoczęła przewodnicząca klubu radnych Platformy Obywatelskiej Agata Wojda, mówiąc o tym, że budowa nowoczesnego samorządu wymaga zmiany mentalności. Radna przytoczyła przykład przemowy wiceprezydenta Syguta, który w piątek podczas oficjalnego otwarcia boiska przy SP27 miał polecić chłopcom grę w piłkę a dziewczynkom plotkowanie z mamą na placu zabaw.

Barbara Biskup przypomniała o trwającym roku praw kobiet i o tym że za miesiąc przypada setna rocznica przyznania Polkom praw wyborczych.

„Nowoczesny samorząd to taki, który wykorzystuje zdobycze technologii, nie tylko w kwestii budowania dróg czy planowania przestrzennego, jak to się dzieje w Kielcach, ale w naszym przekonaniu w aspekcie zdrowia i bezpieczeństwa” - mówiła Katarzyna Zapała powołując się na przykład braku finansowania w mieście metody In Vitro.

Przedstawicielki Koalicji Obywatelskiej informowały też o konieczności powstania w Kielcach Centrum Profilaktyki Zdrowotnej, gdzie kobiety uzyskają poradę ginekologiczną bez umoralniania i powoływania się na klauzulę sumienia.

W programie wyborczym koalicji znalazła się również konieczność zapewnienia lokali dla osób, które doświadczyły przemocy, wprowadzenia Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn. 

Spotkanie kandydatek miało też podkreślić znaczenie obecności kobiet w samorządzie.

Artur Gierada, jako kandydat na prezydenta Kielc, zapewnił że obecne radne „obroniły się w swojej działalności”, dodał też że jeśli zostanie wybrany na to stanowisko to jego zastępcą zostanie kobieta.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •