reklama

/>

Bogdan Wenta: Dziękuję wszystkim kielczanom, którzy wzięli udział w wyborach

Bogdan Wenta: Dziękuję wszystkim kielczanom, którzy wzięli udział w wyborach

Bogdan Wenta – nowym prezydentem Kielc. W drugiej turze wyborów zdecydowanie pokonał starającego się o reelekcję Wojciecha Lubawskiego. Podczas wieczoru wyborczego dziękował kielczanom za poparcie, a  ustępującemu prezydentowi za 16 lat pracy dla Kielc.

Wieczór wyborczy Projektu Świętokrzyskie w Hotelu Binkowski. Tuż po 21.00 zapanowała tu prawdziwa euforia.  W drugiej turze wyborów prezydenta Kielc – mieszkańcy postawili na Bogdana Wentę.

- Dziękuje wszystkim tym, którzy wzięli udział w wyborach, a szczególnie tym, którzy zrobili to dzisiaj – powiedział Bogdan Wenta.

Bogdan Wenta okazał się zdecydowanym zwycięzcą drugiej tury wyborów w Kielcach. Wystartował z własnego komitetu "Projekt Świętokrzyskie", poparło go ponad  61,25 procent głosujących. Urzędujący od 2002 roku Wojciech Lubawski otrzymał 38,75 proc. głosów.

- Wierzę w to, że ciężką pracą przekonamy także tych, którzy dzisiaj może nie są zdecydowani - powiedział Bogdan Wenta.

Bogdan Wenta Zapowiedział konsekwentne realizowanie programu wyborczego Projektu Świętokrzyskie, a także włączenie do niego elementów z programów dotychczasowych kontrkandydatów. Czeka nas ciężka praca – dodał prezydent elekt.

- Transparentna, oparta na jawności, przyjazna dla mieszkańców i oparta na dialogu z nimi i na sugestiach z ich strony, które będą bardzo ważne, ponieważ to było i pozostanie dla mnie podstawowym fundamentem budowania naszego zaufania, tego wymaga ten czas i to będziemy robić – powiedział Bogdan Wenta.

Niedawni rywale z pierwszej tury wyborów, dziś  deklarują pomoc przyszłemu prezydentowi i oczekują, że Kielce doczekają się zmian na lepsze. Bogdan Wenta zadeklarował, że chce kontynuować dobre projekty zainicjowane przez ekipę Wojciecha Lubawskiego, nie zabrakło też słów podziękowania dla ustępującego już prezydenta Kielc - Za wiele lat włożonej pracy dla Kielc, dziękuję bardzo - dodał.

Podczas wieczoru wyborczego Bogdan Wenta dziękował też żonie i swoim współpracownikom za wsparcie, ale i za krytykę. Zwrócił się też do miejskich radnych wybranych z list Projektu Świętokrzyskie - Słuchajcie mówię to przy wszystkich – nie będzie to dla was łatwe, sądzę, że będę bardzo wymagający - dodał.

Przypomnijmy, że w pierwszej turze wyborów także lepszy okazał się Bogdan Wenta. Dwa tygodnie temu głosowało na niego ponad 37 proc. wyborców. Ubiegający się o piątą kadencję Wojciech Lubawski, zdobył nieco ponad 29 proc. głosów.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •