reklama

/>

Powyborcze roszady w Kielcach

Powyborcze roszady w Kielcach

Marcin Różycki, Michał Braun, a może Agata Wojda? Karuzela z nazwiskami potencjalnych wiceprezydentów wystartowała. Wiele zależeć będzie od rozmów koalicyjnych ugrupowań, które znalazły się w Radzie Miasta. Choć wydaje się, że najbardziej prawdopodobna jest współpraca Projektu Świętokrzyskie i Koalicji Obywatelskiej, to póki co, każdy scenariusz jest możliwy.

Wybory samorządowe już za nami, ale nie oznacza to wcale spokoju. Znamy co prawda nazwisko nowego prezydenta, wiemy też kto zasiądzie w kieleckiej Radzie Miasta. Niewiadomą pozostaje jednak to, jak będzie wyglądać koalicja rajców. Rozmowy trwają.

Co prawda najwięcej mandatów, bo 11 zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, ale wydaje się, że to od rozmów Projektu Świętokrzyskie i Koalicji Obywatelskiej zależeć będzie najwięcej. Doliczając do ewentualnej koalicji Marcina Chłodnickiego, sprawa wygląda na raczej przesądzoną.

Projekt Świętokrzyskie zamierza jednak rozmawiać z wszystkimi ugrupowaniami. Co ciekawe zarówno środowisko Bogdana Wenty, jak i prezes Prawa i Sprawiedliwości w regionie, przekonują, że są otwarci na współpracę.

Układanek, po wyborach samorządowych, jest znacznie więcej. Bogdan Wenta będzie miał trzech zastępców. Jednym z nich ma, prawdopodobnie, zostać Marcin Różycki, były manager jednego z kieleckich hoteli. To, kto obejmie fotele pozostałych wiceprezydentów, zależeć będzie, w dużej mierze, od rozmów koalicyjnych. Na giełdzie nazwisk pojawiały się m.in. kandydatury radnych, Michała Brauna oraz Agaty Wojdy.

Możliwe, że pierwsze decyzje kadrowe poznamy jeszcze w tym tygodniu.

 

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •