reklama

/>

Pikieta KOD. Były słowa poparcia dla sędziów i życzenia dla Bogdana Wenty

Pikieta KOD. Były słowa poparcia dla sędziów i życzenia dla Bogdana Wenty

Komitet Obrony Demokracji ponownie pikietował przed Sądem Okręgowym w Kielcach. Były słowa i gesty poparcia dla sędziów, którzy sprzeciwiają się zmianom w wymiarze sprawiedliwości, ale były też życzenia dla nowo wybranego prezydenta Kielc Bogdana Wenty.

Polskie i unijne flagi znów pojawiły się przed Sądem Okręgowym. Demonstracja komitetu Obrony Demokracji tradycyjnie rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego.
Znów przyszli ze świecami, aby wyrazić swoje poparcie  dla sędziów, którzy sprzeciwiają się zmianom w wymiarze sprawiedliwości. Jednak sporą część środowej pikiety zdominował temat wyborów samorządowych.

- Ważnym jest to, że w 77 gminach wygrali wójtowie, burmistrzowie i prezydenci z komitetów obywatelskich i to nie partie wygrały te wybory, ale my społeczeństwo – powiedziała Magdalena Hądzlik z kieleckich struktur Komitetu Obrony Demokracji.

Działacze Komitetu Obrony Demokracji podkreślali, jak ważny w tych wyborach był każdy głos, głos obywateli. W Kielcach podczas drugiej tury wyborów odnotowano wysoką ponad pięćdziesięcioprocentową frekwencję. Bogdan Wenta wygrał z Wojciechem Lubawskim walkę o fotel prezydenta miasta i to z bardzo dużym poparciem kielczan.

- Jeśli chodzi o Bogdana Wentę, to życzymy jak najlepiej, ale będziemy tez obserwować, bo w te pięć lat musi pokazać, że zasłużył na nasze głosy i na naszą wygraną - powiedziała Magdalena Hądzlik z kieleckich struktur Komitetu Obrony Demokracji.

Podczas pikiety uczestnicy  mówili o swoich oczekiwaniach po tych wyborach i namawiali do uczestniczenia w kolejnych.

- To jest tylko przedsmak tego na co nas stać, przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego, nie możemy sobie powiedzieć, że od nas to nie zależy, otóż zależy – podkreślała jedna z działaczek KOD.

W demonstracji przed  Sądem Okręgowym w Kielcach uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Działacze KOD-u zapowiedzieli, że podobne manifestacja nadal będą się odbywać, do uczestniczenia w dyskusji o przyszłości Polski i Europy zaprosili wszystkich kielczan.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •