reklama

/>

Nowa siedziba świętokrzyskiego NFZ jednak u zbocza Karczówki

Nowa siedziba świętokrzyskiego NFZ jednak u zbocza Karczówki

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wybrał lokalizację na nową siedzibę. Choć proponowano, np. budynek przy ul. Leśnej czy działkę w sąsiedztwie Centrum Krwiodawstwa, NFZ pozostał przy początkowo wskazywanej nieruchomości u zboczu Karczówki. Fundusz przekonuje jednak, że obiekt nie przysłoni widoku na wzgórze i klasztor.

O nowej siedzibie dla świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia mówi się już od kilku lat. Obecny budynek nie spełnia już do końca swojej funkcji. Trudności czekają również na pacjentów niepełnosprawnych.

Wszystko zaczęło się kiedy poprzednie władze miasta, myśląc o lokalizacji dla Głównego Urzędu Miar wskazały działki w sąsiedztwie Starostwa Powiatowego. Na jednej z nich miała powstać nowa siedziba świętokrzyskiego oddziału NFZ, ale zaproponowano zamianę. Fundusz otrzymał więc nieruchomość znajdującą się u zbocza Karczówki. M.in. po niedawnych protestach mieszkańców, Ratusz zaproponował kilka alternatywnych lokalizacji, np. budynek po UJK przy Leśnej oraz działkę w sąsiedztwie Centrum Krwiodawstwa. NFZ pozostało jednak przy gruntach znajdujących się przy ul. Kamińskiego. Weźmie jednak pod uwagę sugestie miasta.

Lokalizację dla nowej siedziby musi jeszcze potwierdzić rada centrali NFZ. Decyzja powinna zapaść w przyszłym tygodniu.

Więcej w materiale wideo.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •