reklama

/>

Escape roomy w całej Polsce pod lupą straży pożarnej. W województwie świętokrzyskim jest bezpiecznie

Escape roomy w całej Polsce pod lupą straży pożarnej. W województwie świętokrzyskim jest bezpiecznie

Po kontroli escape roomów w regionie część jednego z nich wyłączono z użytkowania. Jak zapewniają właściciele nieprawidłowości już zostały usunięte. W pozostałych dwóch obiektach nie stwierdzono poważniejszych uchybień. Inspekcje straży pożarnej zostały zlecone po tragedii w Koszalinie, gdzie w piątek w pożarze budynku zginęło pięć piętnastolatek.

Escape roomy w całej Polsce pod lupą straży pożarnej. Inspekcję zlecono po tragedii w Koszalinie. W pożarze jednego z takich lokali zginęło pięć piętnastolatek. W ubiegły weekend kontrole przeprowadzono również w Świętokrzyskiem. W jednym z tego typu obiektów stwierdzono nieprawidłowość. Część lokalu czasowo została wyłączona z użytkowania.

-  Nieprawidłowość polegała na tym, że przy jedynej drodze ewakuacyjnej z tego lokalu zlokalizowane były materiały palne i do czasu usunięcia tych materiałów bądź  zaimpregnowania ich do stopnia trudno zapalności ten lokal nie zostanie dopuszczony do dalszego użytkowania – mówi bryg. Paweł Ksel, rzecznik KW PSP Kielce.

Właściciele escape roomu zapewniają, że zastosowali się już do zaleceń straży, a zmiany poprawiające bezpieczeństwo już nastąpiły.

- Jesteśmy w trakcie pokrywania tych ścian, z których została usunięta szafa oraz elementy boazerii ognioodpornym materiałem – mówi Joanna Massalska-Bzymek, współwłaścicielka lokalu.

W pozostałych eccape roomach w regionie strażacy nie stwierdzili poważniejszych uchybień. Podczas kontroli sprawdzano możliwość opuszczenia pokoju zagadek, drożność, dostępność i oznakowanie dróg ewakuacyjnych, sprawność instalacji i zabezpieczenia przeciwpożarowe.

- My zwracaliśmy, zwracamy i zawsze będziemy zwracać uwagę na bezpieczeństwo graczy jak i obsługi – zapewnia Joanna Massalska-Bzymek, współwłaścicielka lokalu.

W tym celu w pomieszczeniach kieleckiego escape roomu zamontowano specjalne elektrozamki, które w momencie zagrożenia mogą zostać automatycznie otwarte. Jest też monitoring.

- Wszystko jest dokładnie widoczne, każda z kamer zainstalowana jest w taki sposób, żeby każdy zakątek był widoczny, poza tym mamy krótkofalówki, które zapewniają łączność z animatorem gry – mówi Joanna Massalska-Bzymek, współwłaścicielka lokalu.

Natomiast zamknięcie w takim pokoju to tylko kwestia umowna – tłumaczy współwłaściciel lokalu, Dominik Bzymek. W każdej chwili pomieszczenie można opuścić - dodaje.

- Służy do tego przycisk wyjścia awaryjnego – tłumaczy współwłaściciel lokalu.

Straż pożarna kontrolowała escape room-y na polecenie ministra spraw wewnętrznych i administracji. W województwie świętokrzyskim działają trzy tego typu obiekty. Dwa w Kielcach i jeden w Sandomierzu. Wszystkie lokale są otwarte.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •