reklama

/>

Nowe garaże, sale szkoleniowe i wielofunkcyjne boisko. Trwa budowa strażnicy JRG nr 1

Nowe garaże, sale szkoleniowe i wielofunkcyjne boisko. Trwa budowa strażnicy JRG nr 1

Trwają prace przy budowie nowej strażnicy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej przy ulicy Sandomierskiej w Kielcach. Powstaną tam nowe garaże z zapleczem socjalnym i technicznym, a także pomieszczenia administracyjne dla dowództwa. Przy nowej strażnicy pojawi się też wielofunkcyjne boisko z bieżnią i ścianą wspinaczkową.

To jedna z największych inwestycji Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Kielcach. Trwa budowa nowej strażnicy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej numer 1 przy ulicy Sandomierskiej. Modernizacja dawnej siedziby była konieczna.

– Rozwój technologiczny, rozwój ratownictwa w tym także konstrukcja nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych spowodowały, że znaczna część tych pojazdów nie mieściła się w tych garażach i stąd decyzja o budowie nowych - mówi bryg. Paweł Ksel, rzecznik KW PSP Kielce.

Zakres prac, finansowanych w ramach tzw. ustawy modernizacyjnej, jest duży. W miejscu starego budynku powstaje garaż dla 12 pojazdów pożarniczych z zapleczem socjalnym i technicznym. Zaprojektowano też pomieszczenia administracyjne, część dydaktyczną z salą szkoleniową i siłownią. Przy nowej strażnicy pojawi się też wielofunkcyjne boisko z bieżnią i ścianą wspinaczkową.

– Po wybudowaniu tego obiektu mobilność i sprawność w podejmowaniu działań znacznie wzrośnie, skróci się też czas wyjazdu, a także poprawia się warunki lokalowe dla strażaków pełniących tam służbę - mówi bryg. Paweł Ksel, rzecznik KW PSP Kielce.

Inwestycja warta jest niemal 16 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z programu modernizacji służb mundurowych oraz budżetu Wojewody Świętokrzyskiego. Prace mają się zakończyć pod koniec 2020 roku.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •