reklama

/>

Korona rozpoczęła przygotowania do wiosny

Korona rozpoczęła przygotowania do wiosny

Tylko bez Elii Soriano zameldowali się na pierwszym, w 2019 roku treningu, piłkarze Korony Kielce. Żółto-czerwoni na własnych obiektach pracować będą do soboty. Wtedy wylecą do Turcji na dwutygodniowy obóz przygotowawczy.

Ze względu na zimową aurę, przez najbliższe dni zawodnicy Korony pracować będą zwłaszcza na siłowni, hali lub czeka ich bieganie w lesie. W sobotę zaś początek dwutygodniowego obozu w Turcji. Wielu zawodników jest pewnych obecności w kadrze. Nie znajdzie się w niej na pewno Mathias Hamrol, który nadal leczy uraz z końcówki ubiegłorocznej rundy. Jeszcze inaczej wygląda np. sytuacja Djibrila Diawa, któremu kontrakt kończy się latem, ale już teraz chciałby odejść do francuskiej Ligue 1.

– Do ostatniego dnia, w którym mamy odlecieć, mogą być jeszcze jakieś lekkie zmiany - przekonuje trener Gino Lettieri.

Umowa z Koroną, po sezonie, wygasa również Bartoszowi Rymaniakowi. Sam zawodnik nie ukrywa, że gdyby trafiła się atrakcyjna oferta zagraniczna, mógłby opuścić Kielce. Kapitan Żółto-czerwonych przekonuje jednak, że wyjazd nie jest dla niego priorytetowy.

- Nie jestem jakoś sfrustrowany, że muszę stąd odejść. Nie dzwonię, nie polecam się do innych klubów. Na tą chwilę zostaję w Kielcach - mówi Rymaniak.

Wśród piłkarzy, którzy mogą opuścić Koronę już zimą są za to Zlatko Janjić i Ken Kallaste. Obaj nie mogą zaliczyć do udanych ostatniej rundy. Obu również kontrakt z Koroną kończy się 30 czerwca. Niejasna jest także przyszłość Macieja Górskiego, choć napastnik nie ukrywa, że najchętniej zostałby w Kielcach.

Władze Korony myślą nie tylko o najbliższej rundzie, szukając piłkarzy, w zasadzie do każdej formacji. Od nowego sezonu będzie obowiązywać przepis o konieczności wystawienia w składzie przynajmniej jednego młodzieżowca. Razem z drużyną, do Turcji, poleci trzech zawodników, którzy jesienią występowali w Centralnej Lidze Juniorów i IV-ligowych rezerwach. Są to Łukasz Bujak, Oskar Sewerzyński i Wiktor Długosz, który debiut w Ekstraklasie ma już za sobą.

Podczas obozu w Turcji Korona rozegra trzy sparingi. Do Kielc drużyna wróci 26 stycznia i rozegra tu jeszcze dwa mecze kontrolne. Inauguracja rundy wiosennej 10 lutego w Gdyni.

Więcej w materiale filmowym. Zapraszamy do oglądania.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •