reklama

/>

Władze regionu rozliczają poprzedników. Szykują się duże zmiany organizacyjne w Urzędzie Marszałkowskim

Władze regionu rozliczają poprzedników. Szykują się duże zmiany organizacyjne w Urzędzie Marszałkowskim

Wiele awansów na wyższe stanowiska i podwyżek pensji, głównie przed wyborami. Zarząd województwa świętokrzyskiego rozlicza poprzedników i zapowiada zmiany organizacyjne w Urzędzie Marszałkowskim. Nowe władze regionu nie wykluczają też zwolnień pracowników.

Decyzje kadrowe poprzedników pod lupą nowej władzy w regionie. Awanse na wyższe stanowiska i podwyżki pensji  w większości przyznawano w dwóch ostatnich miesiącach urzędowania – wynika z analizy stanu zatrudnienia przedstawionej przez zarząd województwa świętokrzyskiego.

- By zrealizować budżet zapewnić te płace to musimy teraz oszczędnie gospodarować tymi środkami – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

O skali awansów i podwyżek szczegółowo poinformowała wicemarszałek Renata Janik.  

- W pierwszych dziewięciu miesiącach awansowano 15 osób, a w niespełna dwa miesiące 73 osoby. Te awanse wiązały się z podwyżkami płac – powiedziała Renata Janik.

W sumie w zeszłym roku ponad dwustu osobom podwyższono wynagrodzenie, miesięczne koszty tych podwyżek to 88 tysięcy złotych, a roczne to milion 320 tysięcy złotych.  

- W większości przypadków nie ma czegoś takiego, że wskazano za co podwyżki zostały przyznane - stwierdziła Renata Janik.

Oprócz tego w 2018 roku dwukrotnie przyznano nagrody na łączną kwotę ponad dwóch milionów złotych. Nowy zarząd województwa świętokrzyskiego zapowiada zmiany organizacyjne w Urzędzie Marszałkowskim. Zamiast 23 departamentów ma być 14.

- Być może w wyniku tej zmiany organizacyjnej z niektórymi osobami będziemy musieli się rozstać bo w tej grupie 856 osób nie wszyscy jednakowo wydajnie i skutecznie pracują – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Grupowych zwolnień nie będzie – podkreślił marszałek województwa, dodał, że konieczne będą też przesunięcia pracowników na inne stanowiska.

- Sądzę, że pojawią się też nowe nazwiska – stwierdził marszałek.

Nowy regulamin organizacyjny Urzędu Marszałkowskiego prawdopodobnie zostanie ustalony w najbliższy piątek.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •