reklama

/>

Tysiące wolontariuszy na ulicach, licytacje i koncerty. Już w niedzielę 27. Finał WOŚP

Tysiące wolontariuszy na ulicach, licytacje i koncerty. Już w niedzielę 27. Finał WOŚP

Już w najbliższą niedzielę 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Cel – zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W sztabach pełna mobilizacja, odbierane są ostatnie identyfikatory i puszki. Ciągle ktoś przynosi fanty na licytacje. Wszyscy liczą na kolejny rekord – rekord  zjednoczenia ludzi otwartych serc.

W największym w Kielcach sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wielkie poruszenie. Wolontariusze w pełnej gotowości.  13 stycznia zagrają dla dzieci, bo pomaganie jest dziecinnie proste.

- To jest fajne, może za jakiś czas ja będę potrzebować pomocy, a teraz można pomóc innym – podkreśla  Bartosz Kiniorski, wolontariusz WOŚP.

W sztabie Echa Dnia zameldowało się 900 wolontariuszy. Na ulicach poznamy ich bez trudu.

- Poprzez identyfikator, na puszce też jest ten numer oraz cztery banderole -  dodaje Bartosz Kiniorski, wolontariusz WOŚP.

Do redakcji Echa Dnia trafiają też fanty na licytację, która odbędzie się w niedzielę w Kieleckim Centrum Kultury. Obrazy, vouchery, poduszki i wiele innych darów od serca.

- Piłka z podpisami  zawodników Iskry i THW Kielc z 1998 roku. Takiego zdjęcia już nikt nie zrobi, nasza Genowefa Pigwa – to zdjęcia z lat 90-tych – mówi Joanna Tomusiak ze sztabu Echa Dnia.

Każdy z gadżetów ma swoją historię. Tego dziadka do orzechów za pośrednictwem swojego dziadka podarował siedmioletni chłopiec. Są też przedmioty z logo orkiestry, podarowane przez fundację Jurka Owsiaka. 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się w niedzielę na Dużej Scenie. Początek o godzinie 18.00. Jednak już w południe w całym mieście rozpocznie się wielkie granie. Licytacje, koncerty i prezentacje odbędą się na kilku scenach, największa stanie na Rynku. Tam nie zabraknie dobrej zabawy, będzie aktywnie i sportowo. Na placu Artystów rozbrzmiewać będą ludowe pieśni, a w galeriach handlowych też nie zabraknie atrakcji.

Do tej szlachetnej akcji już dzień wcześniej czyli 12 stycznia, przyłączy się Teatr Laki i Aktora Kubuś.  Tuż po premierowym spektaklu „Pod adresem marzeń”, odbędzie się licytacja pacynki, zaprojektowanej na potrzeby spektaklu „Mały Tygrys Pietrek”. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •