reklama

/>

WOŚP zagra dla małych pacjentów. Sprzęt za prawie 20 milionów złotych trafił już do szpitala na Czarnowie

WOŚP zagra dla małych pacjentów. Sprzęt za prawie 20 milionów złotych trafił już do szpitala na Czarnowie

Tysiące wolontariuszy na ulicach, licytacje i koncerty. Już w najbliższą niedzielę 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Aparatura z czerwonym serduszkiem jest niemal na każdym oddziale pediatrycznym w Polsce. Szpital na Czarnowie wsparcie od fundacji Jurka Owsiaka szacuje na prawie 20 milionów złotych.

Lekarze mówią o nich "mali wojownicy", bo wcześniaki każdego dnia muszą walczyć o zdrowie, a czasem i o życie. Miłosz urodził się w 28 tygodniu ciąży. Chłopczyk od pierwszych chwil potrzebował specjalistycznej opieki.

- Był bardzo malutki gdyby nie ten sprzęt, to nie byłoby go z nami – mówi Joanna Wójcik, mama Miłosza.

Iga urodziła się 3 stycznia, również przed terminem. Rodzice wcześniaków nie mają wątpliwości, komu zawdzięczają życie swoich dzieci.

- Chcieliśmy podziękować WOŚP za sprzęt, a także lekarzom i pielęgniarkom za opiekę – podkreśla Mariusz Mas, tata Igi.

 W Świętokrzyskim Centrum Pediatrii  nie ma oddziału, gdzie nie byłoby sprzętu z czerwonym serduszkiem. Dyrekcja placówki szacuje, że odkąd po raz pierwszy zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy do szpitala trafił sprzęt za około 20 milionów złotych.

- Sprzęt przeróżny. Od bardzo prostych pomp infuzyjnych poprzez kardiomonitory, aż po tomograf komputerowy – mówi Włodzimierz Wielgus, zastępca dyrektora WSzZ w Kielcach.

Tomograf trafił do Kielc osiem lat temu, wtedy tylko siedem szpitali w Polsce dysponowało tak nowoczesnym urządzeniem. W tym czasie wykonano 20 tysięcy badań.

- Słyszy Pani ten szum, to słychać dusze ludzi, którzy dali pieniądze i mają swoja cząstkę w zakupie tego sprzętu i przez to w ratowaniu zdrowia i życia dzieci – mówi Włodzimierz Wielgus, zastępca dyrektora WSzZ w Kielcach.

Szpital na Czarnowie jak co roku przyłącza się do wielkiego grania z orkiestrą Jurka Owsiaka, tradycyjnie działa tu sztab, a zbiórka pieniędzy prowadzona będzie na wszystkich oddziałach pediatrycznych. Wolontariusze z puszkami Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy pojawią się w całej Polsce. Liczy się każda złotówka.

- Żeby każdy ile może wrzucił do puszki na rzecz dzieci i starszych – zachęca Piotr Wójcik, tata Miłosza.

- Na pewno weźmiemy udział ponieważ WOŚP pomaga, przekonaliśmy się o tym osobiście – podkreśla Mariusz Mas, tata Igi.

Celem tegorocznego 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Stawką jest zdrowie i życie małych pacjentów.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •