reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Przetarg na przebudowę ulic Zagnańskiej i Witosa rozstrzygnięty

Przetarg na przebudowę ulic Zagnańskiej i Witosa rozstrzygnięty

133 miliony złotych kosztować będzie przebudowa ulic Zagnańskiej i Witosa w Kielcach. Po kilku próbach, miastu wreszcie udało się rozstrzygnąć przetarg na realizację jednej z największych inwestycji drogowych w ostatnich latach. Prace rozpoczną się w maju i potrwają dwa lata.

Przetarg rozstrzygnięty, długo oczekiwany remont ulic Zagnańskiej i Witosa może się rozpocząć. To jedna z największych inwestycji drogowych w ostatnich latach, ma usprawnić komunikację w północnej części Kielc.

- W tej chwili te ulice są na granicy przepustowości i w fatalnym stanie technicznym, dlatego wymagają natychmiastowej interwencji - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD.

Inwestycja kosztować będzie ponad 133 miliony złotych. To o czterdzieści milionów więcej niż zakładano. Inwestycja stanęła pod znakiem zapytania. Najpierw miasto chciało zaciągnąć kredyt, ostatecznie kieleccy radni zgodzili się na przesunięcia w budżecie i zdecydowali o remoncie dróg kosztem kilku inwestycji, m.in. budowy nowej siedziby Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” i napraw kilku mniejszych ulic.

Przebudowa ulic Zagnańskiej i Witosa może rozpocząć się w maju i potrwa dwa lata. Łączna długość remontowanych odcinków, ma prawie 7 kilometrów.

- Przede wszystkim modernizowana będzie ulica Zagnańska od skrzyżowania z Jesionową do Witosa, na tym odcinku ulica będzie dwujezdniowa. Cała ulica Witosa też będzie dwujezdniowa od ulicy Zagnańskiej do ulicy Karczunek. Kolejny fragment na wysokości osiedla Dąbrowa będzie jednojezdniowy i powstanie nowe połączenie drogowe czyli ulica Nowoszybowcowa – tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD.

Nowa droga będzie przebiegać od skrzyżowania ulic Warszawskiej z Witosa do przecięcia Radomskiej z Szybowcową. Kolejnym krokiem będzie przedłużenie ulicy Olszewskiego oraz wybudowanie wiaduktu, który będzie się kończyć na obecnym skrzyżowaniu Zagnańskiej i Witosa. W ten sposób powstanie zupełnie nowy układ komunikacyjny w północnej części Kielc.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •