reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

"Prawie równo" na deskach kieleckiego teatru. Spektakl o sile pieniądza i własnego "ja"

"Prawie równo" na deskach kieleckiego teatru. Spektakl o sile pieniądza i własnego "ja"

Będzie popcorn, loteria fantowa, dużo muzyki i tańca – tak w skrócie zapowiada się nowa premiera w Teatrze Stefana Żeromskiego. Spektakl „Prawie równo” na deski kieleckiej sceny przenosi znana islandzka reżyserka. Sztuka przedstawia historię pozornie niezwiązanych ze sobą postaci, które stają przed wyborem lepiej mieć czy być.

Martyna, Mani, Andrej czy Freja. Znajdują się w różnych życiowych sytuacjach, na ich losy największy wpływ mają pieniądze. Jeśli je masz wygrywasz, w przeciwnym razie czeka Cię porażka. Stąd pytanie – lepiej mieć, czy być. Szwedzka sztuka „Prawie równo” wchodzi na afisze kieleckiego Teatru Stefana Żeromskiego.  To l to historia ludzi żyjących w systemie kapitalistycznym w interpretacji uznanej, islandzkiej reżyserki, Uny Thorleifsdottir. 

- To spektakl mówiący o uwikłaniu człowieka w kapitalizm, o ludziach, którzy starają się odnaleźć w tym systemie. Sztuka pokazuje, jak funkcjonujący w nim konsumenci widzą samych siebie oraz jak postrzegają szczęście. Poruszamy też problem samego teatru i tego, czego widzowie od nas, twórców, oczekują - mówi reżyserka.

Każdy z bohaterów wybiera inny sposób, by w tym kapitalistycznym uwikłaniu odnaleźć własne „ja”. Sztuka „Prawie równo” tym samym stawia więcej pytań, niż daje odpowiedzi.
Praca z polskimi aktorami była dla mnie sporym wyzwaniem – nie ukrywała  reżyserka, ale  - ja lubię trudne zadania i obawy o bariery językowe, okazały się niepotrzebne – przyznała Una Thorleifsdottir.  Dla aktorów praca nad spektaklem, też była wymagająca – przyznaje Dagna Dywicka.

W przedstawieniu  zostają wykorzystane elementy popkultury, jakich nie było jeszcze w polskim teatrze. Będzie dużo muzyki i tańca, ale widzowie będą tez mogli się przekonać czy popcorn w teatrze smakuje tak samo. Spektaklowi towarzyszyć będzie też loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na wsparcie schroniska dla osób bezdomnych w Komórkach, w gminie Daleszyce. Premiera spektaklu „Prawie równo” już w najbliższą sobotę, a przez cały weekend  towarzyszyć jej będą pokazy filmów islandzkich w Kinie Fenomen.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •