Korona w grupie mistrzowskiej? Matematyczne szanse wciąż są

Korona w grupie mistrzowskiej? Matematyczne szanse wciąż są

Korony Kielce już raczej na pewno nie zobaczymy w grupie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. Żółto-czerwoni przegrali w piątek z Zagłębiem Lubin, co przy innych wynikach 29. kolejki, tylko najbardziej niepoprawnym optymistom pozwala wierzyć, że kielczanie rundy dodatkowej nie spędzą wśród ośmiu najsłabszych drużyn ligi.

Celem Korony, na dwie ostatnie kolejki rundy zasadniczej sezonu 2018/2019, były dwa zwycięstwa. Tylko w przypadku zdobycia komplet punktów, kielczanie nie musieliby oglądać się na wyniki innych spotkań. Niestety, plan ten runął w piątek, kiedy Korona przegrała 0:2 z Zagłębiem Lubin.

Jak wyliczył portal 90minut.pl, już przed sobotnimi meczami Ekstraklasy, szanse Korony na awans do grupy mistrzowskiej spadły do 0,7%. By myśleć, w miarę realnie, o górnej ósemce, żółto-czerwoni musieli liczyć na potknięcia Jagiellonii Białystok, Wisły Kraków i Pogoni Szczecin. Jaga wygrała jednak z Zagłębiem Sosnowiec, a Wisła i Pogoń zremisowały odpowiednio 2:2 z Piastem Gliwice i 3:3 z Arką Gdynia, co prawie na pewno pogrzebało szanse na grę w górnej ósemce. Prawie, bo matematyka daje jeszcze Koronie cień nadziei.

Cień ten jest jednak bardzo delikatny, prawie niemożliwy do spełnienia. Przede wszystkim, Lech Poznań musi wygrać lub zremisować z Jagiellonią Białystok, a Zagłębie Lubin pokonać Wisłę Kraków. Trzecim warunkiem jest wygrana Legii Warszawa w meczu z Pogonią jak najwyższą liczbą bramek, i to najlepiej do zera. Czwarty warunek, to zwycięstwo Korony z Piastem Gliwice, również jak najwyższą liczbą bramek. W przypadku takiej samej liczby punktów, o miejscu w tabeli kielczan i szczecinian, zadecyduje bilans bramkowy, ponieważ w obu meczach padł remis 1:1.

W scenariusz ten wierzą chyba już jednak tylko najbardziej niepoprawni optymiści. Na dziś, Korona, w rundzie dodatkowej, mierzyć będzie się z drużynami grupy spadkowej.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •