reklama

reklama

/>

reklama

/>

Uczniowie dla nauczycieli - manifestacja pod kuratorium w Kielcach

Uczniowie dla nauczycieli - manifestacja pod kuratorium w Kielcach

Uczniowie kieleckich liceów wyrazili swoje poparcie dla protestujących nauczycieli. W piątek w samo południe przed świętokrzyskim kuratorium oświaty odbyła się manifestacja młodzieży. „Rozumiemy postulaty naszych pedagogów i chcemy pokazać że jesteśmy z nimi”- deklarowali organizatorzy akcji.

W piątym dniu strajku nauczycieli z poparciem dołączają uczniowie kieleckich szkół.
Grupa zarówno młodzieży jak i ich rodziców uczestniczyła w manifestacji przed Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty.

Uczniowie z kieleckich liceów przyszli w piątek zasygnalizować, że rozumieją postulaty pedagogów.

Świętokrzyski kurator oświaty, gotów był odpowiedzieć na zapytania młodych protestujących, jednak, jak twierdzi, nie został przez nich do tego wywołany.

Kurator martwi się, że strajk wpłynie na klasyfikację maturzystów. Ich oceny powinny być wystawione do 26 kwietnia.

Gdyby w której ze szkół miało dojść do sytuacji, gdzie uczniowie nie otrzymali jeszcze oceny końcowej z jakiegoś przedmiotu, może ją wystawić dyrektor lub inny powołany przez niego nauczyciel.

Według danych kuratorium w regionie świętokrzyskim protestuje niewiele ponad dwadzieścia procent szkół. Oznacza to że od poniedziałku zrezygnowała blisko połowa placówek. Są też takie podstawówki, w których na czas egzaminów, nauczyciele którzy byli zgłoszeni do komisji zawieszą strajk.

W szkole podstawowej nr 25 w Kielcach, każdego dnia, od 8 kwietnia, protestuje około 70 nauczycieli, którzy podkreślają, że nie zamierzają się poddać.

Dziś, jak mówią strajkujący pedagodzy jest to już walka o godność.

Protest nauczycieli przenosi się także do internetu. Pedagodzy z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Słowackiego w Kielcach nagrali piosenkę "Belfer nie świnia" inspirowaną utworem zespołu Big Cyc. Tekst kierowany jest głównie do minister Zalewskiej.

Strajk nauczycieli ma trwać do odwołania, trudno przewidzieć, czy może to oznaczać brak sił do walki ze strony związkowców, czy nowe propozycje od strony rządzącej. Wiadomo jednak, że głosów poparcia dla strajkujących przybywa, widać to było w piątek w Kielcach, obserwujemy to też na portalach społecznościowych.

 

 

 

 

 

 

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •