reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Chora na padaczkę lekooporną Antosia Stępień potrzebuje naszej pomocy!

Antosia ma skończone 21 miesięcy, do dziś nie udało się znaleźć sposobu na zatrzymanie padaczki. U dziewczynki stosowana jest dieta ketogenną, która bardzo jej pomaga, jednak mimo to napady padaczkowe pojawiają się codziennie nawet kilkadziesiąt razy. Antosia jest znacznie opóźniona w rozwoju - nie chodzi, nie siedzi, uczy się dopiero kontroli głowy. Zaczyna fiksować wzrok. Padaczka całkowicie cofnęła jej rozwój i zatrzymała ją w swoich sidłach na wiele miesięcy.

Rodzina z wyjazdem do Niemiec czekała, ponieważ najpierw chcieli uzyskać wyniki badań genetycznych. Te ku zdziwieniu lekarzy nic nie wykazały. Niestety nie oznacza to wcale, że Antosia nie ma choroby genetycznej, może być jeszcze nieodkryta, dlatego konieczne są ponowne badania w Polsce.
Na tę chwilę Schön Klinik w Niemczech zakwalifikowała Antosię do leczenia, jest to klinika specjalizująca się w leczeniu najtrudniejszych form lekoopornej padaczki. Pobyt ma trwać 4 tygodnie - leczenie oraz diagnostyka mają być połączone z intensywną rehabilitacją. Antosia będzie mieć wykonane kilkudniowe badanie EEG - badanie jest wykonywane całe czas - kiedy dziecko śpi, je, bawi się - 24 godziny na dobę. U Antosi takie badanie najczęściej przeprowadza się przez ok. 20-40 minut. Lekarze z Schön Klinik po analizie wyniku EEG wykonują kilkugodzinny rezonans. Sprawdzają bardzo dokładnie te miejsca, które mogą być ogniskiem padaczki. Dla Antosi to niezwykle duża szansa.
Dziewczynka otrzymała dużą pomoc od przyjaciół i rodziny. Zorganizowano już zbiórki na jej rzecz oraz wydano książkę charytatywną - PrzyTulanki - opowiadania i wiersze dla dzieci. Cały dochód ze sprzedaży książki trafia na konto Tosi w Fundacji Kawałek Nieba. Dzięki sprzedaży publikacji udało się już wpłacić połowę kwoty do kliniki w Niemczech.
Aktualnie jest prowadzona zbiórka na portalu Siepomaga.pl. Będzie ona aktywna do 6 maja, do tego dnia rodzina musi wpłacić na konto kliniki w Niemczech pozostałą kwotę. Aby pomóc Antosi, można również zakupić książkę oraz rozliczyć na nią 1% swojego podatku.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •