Logo
Wydrukuj tę stronę

Wielki sukces juniorów Korony

Korona Kielce zdobyła mistrzostwo Polski juniorów. Podopieczni Marka Mierzwy przypieczętowali triumf w Centralnej Lidze Juniorów zwycięstwem 3:0 nad bezpośrednim rywalem w walce o tytuł, Śląskiem Wrocław. Dzięki temu sukcesowi, Żółto-czerwoni zagrają w przyszłym sezonie w młodzieżowej Lidze Mistrzów.

Perspektywa meczu o mistrzostwo Polski juniorów przyciągnęła na stadion przy ul. Szczepaniaka mnóstwo kibiców. Obiekt, który pamięta wiele ważnych momentów z historii Korony Kielce, znów był świadkiem niesamowitego wydarzenia. Do wspaniałej atmosfery dopasowali się również młodzi Żółto-czerwoni, którzy od początku rzucili się na przeciwnika. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 11 minucie, bramkarza drużyny gości pokonał Artur Piróg. Pod koniec pierwszej połowy wynik mógł podwyższyć Daniel Szelągowski, ale jego strzał głową o milimetry minął słupek Bartłomieja Frasika.

W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie. Nadal to kielczanie mocniej atakowali, a ofensywa wzmocniona Wiktorem Długoszem i Mateuszem Sowińskim co rusz stwarzała sobie sytuacje bramkowe. Ten drugi okazał się jokerem w talii Marka Mierzwy. Pomocnik zdobył dwa gole – w 62. i 73. minucie i ustalił wynik spotkania na 3:0.

Świętowanie, które rozpoczęło się w niedzielę, będzie miało swój ciąg dalszy 22 maja. Tego dnia, podopieczni Marka Mierzwy podejmą, ale tym razem na Suzuki Arenie, drużynę Górnika Zabrze. Po tym nastąpi koronacja nowego mistrza Polski juniorów.

Korona Kielce 3-0 Śląsk Wrocław