reklama

reklama

/>

Muzyczny pojedynek górali na Jarmarku Świętokrzyskim już w najbliższą niedzielę

Muzyczny pojedynek górali na Jarmarku Świętokrzyskim już w najbliższą niedzielę

Muzyczny pojedynek górali świętokrzyskich z podhalańskimi będzie główną atrakcją 14. Jarmarku Świętokrzyskiego. W tym roku impreza organizowana jest pod hasłem "Na góralską nutę". Właśnie w takim klimacie będą bawić się turyści już w najbliższą niedzielę na Świętym Krzyżu.

Procesją spod Bazyliki Mniejszej na Świętym Krzyżu i mszą świętą na błoniach podklasztornych, w niedzielę, 19 maja rozpocznie się XIV Jarmark Świętokrzyski organizowany przez Starostwo Powiatowe w Kielcach. Święty Krzyż to jedno z najważniejszych miejsc w naszym regionie. Tradycyjnie przywołując klimat minionych jarmarków, impreza odbędzie się w miejscu dawnych kiermaszów.

Tegoroczny Jarmark przebiegać będzie pod hasłem „Na góralską nutę. Dlatego też scena zamieni się w miejsce muzycznego pojedynku górali świętokrzyskich z podhalańskimi. Pokazy tańca zbójnickiego będą tylko niektórymi z artystycznych popisów gości z Podhala. Nasz powiat reprezentować będzie Zespół Pieśni i Tańca Morawica.

W trakcie imprezy będzie można odwiedzić stoiska wszystkich gmin ziemi świętokrzyskiej, z regionalnymi potrawami i rękodziełem artystycznym.

Gry i zabawy dla najmłodszych przygotuje m.in. Centrum Bajki w Pacanowie. Zaprezentują się też rzemieślnicy z Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej. Dodatkowo 19 maja zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa – SK. Kursować będzie też darmowy autobus na trasie Huta Szklana – Święty Krzyż.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •