reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Minister Przedsiębiorczości i Technologii w Kielcach

Minister Przedsiębiorczości i Technologii w Kielcach

Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz spotkała się z przedsiębiorcami z województwa świętokrzyskiego. W środę podczas wydarzenia mówiono o nowych rozwiązaniach dla małych i średnich firm.

W środę w Kielcach odbyło się spotkanie dla przedsiębiorców z udziałem minister Jadwigi Emilewicz w ramach cyklu „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”.
To już druga edycja tego typu spotkań. W ubiegłym roku w 80 takich wydarzeniach udział wzięło prawie 6 tys. przedstawicieli polskich firm.

W trakcie rozmów z przedsiębiorcami w całej Polsce pojawiły się nowe propozycje usprawnień które przedstawiciele ministerstwa wzięli pod uwagę przy projektowaniu kolejnych regulacji. Jedną z nich jest przyjęta przez Radę Ministrów ustawa o
ograniczeniach zatorów płatniczych, które negatywnie wpływają na płynność finansową firm i ich rozwój.

Główne rozwiązania naszego projektu to: skrócenie terminów zapłaty; uprawnienie prezesa UOKiK do ścigania dużych przedsiębiorstw generujących największe zatory; obowiązek dla największych firm raportowania do MPiT swoich praktyk płatniczych.
Innym rozwiązaniem, które zawiera nowa ustawa jest ulga na złe długi w PIT i CIT (na wzór tej w VAT).

Ustawa w celu ograniczenia zatorów płatniczych ma wejść w życie 1 stycznia 2020 roku.
W trakcie konferencji przedsiębiorcy mogli się dowiedzieć więcej na temat rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, Pakiet Małych Średnich Przedsiębiorstw, czy Mały ZUS.
Spotkania organizowane są przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii i Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •