reklama

/>

KPT będzie wspierać Winnicę w budowie Parku Innowacji i Technologii

KPT będzie wspierać Winnicę w budowie Parku Innowacji i Technologii

Kielecki Park Technologiczny pomoże w tworzeniu podobnej jednostki w Winnicy, mieście partnerskim stolicy regionu. Projekt otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach programu  "Polska pomoc rozwojowa 2019". O planach współpracy z ukraiński parkiem technologicznym i udziału kieleckiej delegacji w obchodach Dnia Europy w Winnicy, poinformował w piątek prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Winnicki Park Innowacji i Technologii - taką nazwę ma mieć pierwszy na Ukrainie park technologiczny. W opracowaniu koncepcji naszym sąsiadom ze wschodu pomagać będzie Kielecki Park Technologiczny.

- Projekt został podzielny na 3 etapy. W pierwszej kolejności, jeszcze w czerwcu, ruszą konsultacje społeczne na Ukrainie z udziałem ekspertów z Polski z przedstawicielami instytucji, firm, organizacji okołobiznesowych, uczelni oraz władz samorządowych z Ukrainy – powiedziała Justyna Lichosik, z-ca dyrektora KPT.

Projekt potrwa do grudnia, a na jego realizacje Kielecki Park Technologiczny otrzymał 300 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.  Plany współpracy przy tworzeniu parku technologicznego na Ukrainie, będą też motywem przewodnim wizyty kieleckiej delegacji w obchodach Dnia Europy w Winnicy. Prezydent Kielc spotka się m.in. z przedstawicielami władz państwowych i samorządowych.

- To kontynuacja naszych relacji partnerskich z Winnicą zarówno pod względem kultury, ale przede wszystkim kontaktów gospodarczych i biznesowych - mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

- Wiele się dzieje ostatnio we współpracy z Winnicą, kilku naszych przedsiębiorców nawiązało współpracę z tamtejszymi partnerami i takie spotkanie z przedsiębiorcami jest przewidziane podczas naszej wizyty - powiedział Karol Gadowski, z-ca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta.

Dni Europy w Winnicy odbędą się w dniach 18-19 maja.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •