reklama

/>

Wolontariusze rozdający ulotki Róży Thun oblani cuchnącą cieczą. Oświadczenie posłanki do Parlamentu Europejskiego

Incydent związany z kampanią wyborczą do Parlamentu Europejskiego w Kielcach. W sobotę przy ulicy Paderewskiego w Kielcach trzy młode osoby rozdawały przechodniom ulotki wyborcze Róży Thun, liderki listy Koalicji Europejskiej. W pewnym momencie z okna kamienicy, przy której stali ktoś wylał na nich cuchnącą ciecz. Pokrzywdzeni zgłosili się na pobliski komisariat, trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.
Wieczorem Róża Thun wydała oświadczenie w tej sprawie, w którym odniosła się również do ataku na policjantów w Busku-Zdroju.

Oświadczenie Róży Thun w związku z aktami agresji w Kielcach i Busku-Zdroju.

Eskalacja przemocy rozkręca się w najlepsze. Począwszy od sławetnych szubienic, przez porównywanie mnie przez Ryszarda Czarneckiego do "szmalcowników" i usiłowanie pozbawienia mnie polskiej tożsamości przez Tomasza Sakiewicza oraz liczne oszczerstwa, obrażanie, po groźby pozbawienia życia, które zgłaszam na policje i do prokuratury - sprawcy pozostają bezkarni. Ostatnio moje materiały wyborcze są notorycznie niszczone, zrywane,
oznaczane swastykami, wiadomymi wąsikami i obraźliwymi napisami. Myślałam, że hejt, mowa nienawiści, szczucie dotyczą mnie osobiście, ale niestety dotknięci zostali wolontariusze, którzy pomagają mi w kampanii.

Dziś w Kielcach, trzy młode osoby (19,17,17 l.), które rozdawały moje ulotki w koszulkach z napisem "RÓŻA Grafin von Thun und Hohenstein. Konkretnie. Dla Ciebie" zostały oblane fekaliami. Tym barbarzyńskim aktem została przekroczona ich nietykalność cielesna oraz zostało po raz kolejny naruszone prawo. Na dodatek wcześniej radny miejski z Buska-Zdroju, który dziś ugodził nożem policjantów, groził jednej z wyżej opisanych poszkodowanych osób, w trakcie kiedy rozdawała moje materiały wyborcze.

Wiemy już przecież, że słowa przeradzają się w czyny. Nienawiść i kłamstwo, szczucie i oszczerstwa lejące się z ust polityków partii rządzącej
oraz mediów tzw. publicznych maja co raz częściej drastyczne skutki...

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •