reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Piknik rodzinny z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

Piknik rodzinny z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

Koncerty, bezpłatne badania, odlotowa kapsuła 5D, strefa piękna i wiele innych atrakcji. Na Placu Artystów w Kielcach odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Samorząd województwa świętokrzyskiego pierwotnie planował wielkie świętowanie 24 maja, ale z powodu zagrożenia powodziowego w regionie termin przesunięto.


W piątek Urząd Marszałkowski, a także jednostki mu podległe zaprosiły mieszkańców regionu do wspólnego spędzenia popołudni i wieczoru. Impreza co roku organizowana jest w okolicach rocznicy wprowadzenia reformy samorządu terytorialnego, na mocy której powstały samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie. Dla uczestników pikniku przygotowano wiele atrakcji. Na scenie zaprezentowali się m.in. Kredens Band, Krzysztof „Kis” Kisiała
oraz Maja Wojtaszek, uczestniczka „The Voice of Poland”. Najmłodsi mogli zrobić sobie selfie z dinozaurem, spotkać Koziołka Matołka, który z animatorami z Centrum Bajki w Pacanowie zachęcał do wspólnej zabawy. Natomiast dorośli mogli skorzystać z badań profilaktycznych, takich jak pomiar ciśnienia tętniczego krwi czy poziomu cukru we krwi. Świętokrzyskie Centrum Onkologii zachęcało panie do badań cytologiczny, a w strefie piękna mogły skorzystać z zabiegów upiększających. Ratownicy medyczni uczyli jak udzielać pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia, natomiast policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa, a pracownicy Wodociągów Kieleckich częstowali kielecką kranówką z saturatora. Na Placu Artystów w Kielcach pojawiła się także odlotowa Kapsuła 5D, a swoją bogatą ofertę zaprezentowały m.in. Muzeum Wsi Kieleckiej czy Uzdrowisko Busko-Zdrój.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •