reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Andrzej Szejna w sprawie doniesienia do prokuratury i o referendum przed wyborami

Andrzej Szejna w sprawie doniesienia do prokuratury i o referendum przed wyborami

Andrzej Szejna, szef świętokrzyskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej zjawił się w prokuraturze rejonowej w Kielcach na przesłuchaniu w charakterze świadka. Chodzi o zawiadomienie które przewodniczący złożył podczas kampanii wyborczej do europarlamentu.

Przewodniczący SLD w regionie Andrzej Szejna został wezwany do kieleckiej prokuratury w charakterze świadka w sprawie którą sam zgłosił do organów ścigania. Mowa jest o postępowaniu przygotowawczym dot. zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego oraz posła do Parlamentu Europejskiego Ryszarda Legutko.

Andrzej Szejna zawiadomienie do prokuratury złożył po premierze filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Dokument przedstawiał wyznania ofiar księży pedofilów i ich spotkania z oprawcami.

Przewodniczący SLD w regionie, poruszył także sprawę wyborów parlamentarnych, które mają odbyć się jesienią tego roku. Szejna przedstawił koncepcję referendum ogólnopartyjnego w sprawie formuły startu SLD do Parlamentu krajowego.

Andrzej Szejna zapowiedział też przygotowanie klubu SLD do utworzenia ustawy o świeckim państwie. Dokument miałby zobowiązywać wszystkie związki wyznaniowe do rozliczania się z danin i darowizn uzyskanych na rzecz danej wspólnoty.


Podczas spotkania z dziennikarzami Szejna potwierdził też swój start w jesiennych wyborach.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •