Logo
Wydrukuj tę stronę

Plebiscyt "O Dzika Różę". Kilka godzin w kolejce, by zdobyć bilet i zobaczyć ulubiony spektakl

Plebiscyt "O Dzika Różę". Kilka godzin w kolejce, by zdobyć bilet i zobaczyć ulubiony spektakl

Nawet kilka godzin trzeba było stać w kolejce, by zdobyć bilet i zobaczyć ulubiony spektakl. 10 czerwca po raz 27. rozpoczął się plebiscyt o „Dziką Różę”. Widzowie kieleckiego teatru raz jeszcze i to za darmo mogą obejrzeć wszystkie premiery mijającego sezonu i zagłosować na najlepszych aktorów oraz najciekawszą sztukę.


Wydawało się, że takie kolejki to już przeszłość. Jednak raz w roku widzowie Teatru Stefana Żeromskiego w Kielcach czekają nawet kilka godzin, by zdobyć upragniony bilet na ulubiony spektakl.

- Stoję od szóstej rano, ale mam upragniony bilet - mówi Martyna Wrońska.

10 czerwca po raz 27. rozpoczął się plebiscyt o „Dziką Różę”. Widzowie kieleckiego teatru przez pięć dni za darmo mogą obejrzeć wszystkie premiery mijającego sezony. Przegląd rozpoczął spektakl „BEM! Powrót człowieka-armaty”

- To jest wspaniałe, że mamy coś takiego w Kielcach i każdy młody i starszy może zobaczyć coś ciekawego w teatrze - mówi Klaudia Czajor.

We wtorek na afiszu „Szalone nożyczki”. Widzowie znów będą mogli wcielić się w rolę Sherlocka Holmesa i rozwikłać zagadkę, kto zamordował złośliwą pianistkę.

- Wiem, że są cztery warianty zakończenia, ja widziałam tylko jeden -  mówi Martyna Wrońska
- Ja zobaczę te sztukę po raz pierwszy, ale na Dzika Różę chodzimy od dwóch lat - dodaje Andżelika Bajor

W kolejnych dniach wystawione zostaną pozostałe sztuki zagrane w tym sezonie na deskach kieleckiego teatru czyli: „Widnokrąg”, ≈[prawie równo], „Psychoza” oraz „Dzika kaczka” Henryka Ibsena. Bilety wydawane są w dniach trwania plebiscytu od godziny 10.00.

-Dla pierwszych sześciu osób z kolejki przygotowaliśmy niespodzianki - zachęca Paulina Drozdowska, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Widzowie mogą też zagłosować na najlepszych aktorów oraz najciekawszą sztukę. Wystarczy wypełnić kupony, które zamieszczają kieleckie dzienniki lub rozdają redakcje radiowe i telewizyjne, współorganizujące Plebiscyt.
 
Plebiscyt publiczności to podsumowanie sezonu teatralnego 2018/2019. 16 czerwca, dowiemy się, kto tym razem zgarnie Dzikie Róże od publiczności i dziennikarzy. Koncert finałowy w Teatrze Stefana Żeromskiego rozpocznie się o godzinie 19.00.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.