reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Walka o życie 13 letniego Piotrka

Walka o życie 13 letniego Piotrka

Trochę tego za dużo już ..

Blisko dziewięć lat leczenia, dziewięć lat stałych pobytów w szpitalu. O normalności nikt tu już nie pamięta, bo choroba przyszła gdy Piotruś miał 4 lata, dziś ma już 13.

„Gdy Piotrek miał roczek stwierdzili u niego Zespół Nijmegen, oznaczało to że może zachorować na nowotwór i przyszła ta choroba kiedy miał 4 latka, nie miał wtedy jeszcze takiej świadomości, lecenie trwało dwa i pół roku poradził sobie ale niestety po ośmiu miesiącach przyszła znowu ta choroba” – tłumaczy nam mama chłopca pani Ania.

Ten nowotwór to białaczka. Kolejne leczenie trwało już cztery lata, było znacznie trudniejsze niż to poprzednie, być może dlatego że Piotrek miał większą świadomość tego w jak trudnej sytuacji się znalazł. Mimo, to i tym razem pokonał chorobę. Po dwóch latach wróg atakuje po raz trzeci.

„Nic nie wskazywało na to żeby nam się znów coś działo po prostu, te komórki się wybijały. Jak co trzy tygodnie jeździliśmy na oddział na przetaczanie to po pobraniu krwi przyszła pani doktor i powiedziała, że mamy podejrzane komórki we krwi.” - wspomina mama Piotra.

Piotr walczy dzielnie, tym bardziej że tym razem jest nadzieja na zatrzymanie choroby.

„ Aktualnie jest w trakcie chemioterapii dla wznów, która ma na celu zniszczenie komórek nowotworowych aby uzyskać stały stan remisji czyli uzyskanie pełni zdrowia. Szansą wydaje się podanie preparatu Blinatumomab a później przeszczepienie komórek szpiku kostnego” – informuje dr

Jedna dawka leku to koszt 17 tysięcy złotych, zakłada się że potrzebnych może być ich około 17.

„Potrzebny nam jest lek dla Piotra, ile potrzebnych jest dawek nikt tak naprawdę nie wie, na razie zbieramy na pięć pierwszych dawek, bardzo prosimy o wpłaty.”
Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia „Skrzydlaci Dzieciom”, Tytuł przelewu to : Darowizna dla Piotra Turka, na nr rachunku: 75 1750 0012 0000 0000 3983 9369, BNP Paribas Bank Polska S.A.


Można też pomóc wchodząc na portal pomagam.pl.

Piotr otrzyma pierwszą dawkę leku kiedy chemia zniszczy komórki nowotworowe. Zgłoszony jest też do bazy oczekujących na dawcę szpiku. Chłopiec ma więc cel, potrzeba jednak czasu by informacja o kolejnej wznowie przestała być dla niego szokiem.

„On musi się przebić, przebija się pomalutku przez to wszystko, on bardziej sobie tłumaczy, że tak musi być że powróciła ta choroba, jest pogubiony że dlaczego znów, dlaczego on musi tyle cierpieć” – dodaje mama Piotra.

I choć ciężar jest ogromny rodzina, przyjaciele i co najważniejsze sam Piotr, wierzą że i tym razem się uda.

„Czasami on tłumaczy mi, że nie martwimy się że to wygramy znów, bo jeden raz leczył się i wygrał, drugi raz wygrał i trzeci raz, też będzie dobrze.” - przekonuje pani Ania.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •