Logo
Wydrukuj tę stronę

Upał w regionie świętokrzyskim. Wodne kurtyny dla ochłody

Upał od kilku dni daje się we znaki. Aby przynieść ulgę mieszkańcom Wodociągi Kieleckie ustawiły w Kielcach trzy kurtyny wodne. Spółka zachęca też do picia darmowej kranówki z poidełek ustawionych w miejscach publicznych.


Żar leje się z nieba od kilku dni, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla województwa świętokrzyskiego i wszystkich województw w kraju.  Temperatura w dzień może przekroczyć nawet 33 stopnie Celsjusza. Podczas upałów każdy szuka ochłody, dlatego Wodociągi Kieleckie ustawiły w mieście trzy kurtyny wodne – na Rynku, placu Artystów i placu Literatów. Tworzą one przyjemną chłodzącą mgiełkę. Takie kurtyny oszczędzają wodę, której zużycie jest nawet kilkadziesiąt razy mniejsze niż w przypadku strażackich kurtyn wodnych, zapewniają pracownicy miejskiej spółki. Urządzenia będą włączane w godzinach największego upału.

Równocześnie w związku z upałami Wodociągi Kieleckie przypominają, że mieszkańcy mogą za darmo gasić pragnienie w poidełkach ustawionych w miejscach publicznych. Wodę z poidełek można pić bez filtrowania, gotowania i uzdatniania. Jak przewidują synoptycy wysokie temperatury utrzymają się do końca tygodnia. W niedzielę przewidywane są burze z gradem.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.