reklama

/>

Radny Michał Braun o negatywnych skutkach reformy edukacji i kosztach dla samorzadów

Radny Michał Braun o negatywnych skutkach reformy edukacji i kosztach dla samorzadów

Platforma Obywatelska wystawiła świadectwo rządzącym, są na nim szóstki z propagandy czy nepotyzmu, a oceny niedostateczne za reformy. Radny Michał Braun apeluje do kolegów z klubu PiS o współpracę w szukaniu pieniędzy na pokrycie kosztów reformy oświaty. „Jesteście odpowiedzialni za chaos w polskich szkołach” – czytamy w liście do kieleckich radnych z klubu PiS.

Zachowanie – naganne, szóstki za propagandę i nepotyzm, a oceny niedostateczne z reform edukacji, wymiaru sprawiedliwości czy służby zdrowia. Platforma Obywatelska wystawiła świadectwo rządom PiS-u.

- Z takimi wynikami powinni zostać w tym roku w tej klasie – mówi Michał Braun, rany Koalicji Obywatelskiej.

O negatywnych skutkach reformy edukacji mówił kielecki radny klubu Koalicji Obywatelskiej Michał Braun. Złożył apel do swoich kolegów  z klubu Prawa i Sprawiedliwości, aby przestali krytykować miasto za niewystarczające środki i działania na rzecz edukacji.

- Zgłaszają to radni klubu należący do partii odpowiedzialnej za dzisiejszą sytuację w naszych szkołach – mówi Michał Braun.

W liście Michała Brauna do radnych z Prawa i Sprawiedliwości czytamy też, że reforma edukacji wprowadzona była zbyt szybko, a zapewnienia, że zmiany w szkołach nie obciążą budżetów gmin były kłamstwem.

Samorządy z roku na rok muszą więcej dopłacać do edukacji - mówiła obecna na  konferencji Inez Romaniec, emerytowana nauczycielka, dziś trenerka szkoląca pedagogów. Przedstawiła opracowanie Związku Miast Polskich, z którego wynika, że finansowa luka pomiędzy rządową subwencją, a wydatkami gmin w ciągu dwóch lat wzrosła do ponad 23 miliardów złotych.

Inez Romaniec podkreśliła również, że samorządy czekają kolejne wydatki, tym razem na podwyżki dla nauczycieli. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą od września tego roku średnie wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie o 9,6 procent - To będzie na barkach samorządów - dodała.

W związku z rosnącymi kosztami jakie ponoszą samorządy na  edukację Michał Braun zaapelował do radnych PiS-u o współpracę w poszukiwaniu pieniędzy na realizację potrzeb kieleckich szkół. Jak podkreślił radny Koalicji Obywatelskiej, do każdej złotówki z subwencji oświatowej, Kielce z własnego budżetu dopłacają  około sześćdziesiąt groszy.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •