reklama

/>

Uroczysty apel, defilada i pokaz uzbrojenia. Kielczanie uczcili Święto Wojska Polskiego

Uroczysty apel, defilada i pokaz uzbrojenia. Kielczanie uczcili Święto Wojska Polskiego

Kielczanie uczcili Święto Wojska Polskiego i 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej. 15 sierpnia 1920 roku, doszło do decydujących walk w wojnie polsko-bolszewickiej. Bitwa, nazywana Cudem nad Wisłą, zadecydowała o niepodległości Polski i powstrzymała pochód Armii Czerwonej na Zachód.

Podniesienie flagi na maszt i odegranie hymnu państwowego, rozpoczęły wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego. Podczas uroczystości głos zabrali przedstawiciele polskiego parlamentu, politycy podkreślali znaczenie  Bitwy Warszawskiej, która wpłynęła na losy Polski, Europy i Świata.  

Wojsko Polskie jest gwarancją trwałości Rzeczypospolitej, dziś, gdy wracają poglądy o podziale stref wpływów, wojsko nabiera szczególnego znaczenia - mówił wiceminister spraw zagranicznych, Piotr Wawrzyk. O potrzebie wzmocnienia potencjału polskich sił zbrojnych mówił również Adam Cyrański, świętokrzyski poseł, członek sejmowej komisji obrony narodowej.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, w swoim przemówieniu dziękowała wszystkim formacjom wojskowym za poświęcenie w codziennej służbie oraz pomoc niesioną mieszkańcom w sytuacjach kryzysowych. Wojewoda skierowała  słowa podziękowania również do kombatantów.

Na Placu Wolności w Kielcach wręczone zostały odznaczenia i wyróżnienia dla żołnierzy, delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. a następnie odbył się apel pamięci.

Na zakończenie oficjalnej części uroczystości odbyła się wojskowa defilada. Później na Placu Wolności można było obejrzeć prezentowany sprzęt i uzbrojenie, a także porozmawiać z żołnierzami o codziennej służbie wojskowej.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •