reklama

/>

Kielce stolicą sportów plażowych

Kielce stolicą sportów plażowych

Piłkarskie emocje na kieleckim Rynku. W sobotę rozpoczął się Festiwal Sportów Plażowych. W ciągu trzech weekendów, rozegrane zostaną turnieje ogólnopolskie w Beach Soccer’a, plażową siatkówkę i piłkę ręczną.  Na piaskowym boisku zagrają zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Zamienili murawę na piasek i rozpoczęli walkę o puchary. Ogólnopolski Festiwal  Sportów Plażowych zainaugurował turniej w Beach Soccer’a.

- To jest zupełnie inny sport, jedyne co go łączy z futbolem na trawie, to bramki i piłka - mówi Damian Markiewicz, zespół „Dokąd nocą tupta jeż”.

Grali zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. W meczu otwarcia triumfował zespół „Kiepscy Sosnowiec”, który pokonał drużynę „Dokąd nocą tupta jeż”.7 do 2.

- Chcemy propagować ten sport i przekonywać, że w Beach Soccera'a można grać nie tylko na plaży - mówi Sebastian Krawczyk, zespół „Kiepscy Sosnowiec”

Festiwal Sportów Plażowych w naszym regionie odbywa się po raz pierwszy. Do budowy boiska na Rynku wykorzystano 600 ton piasku. Są również trybuny dla 300 osób. Do końca wakacji kielecki Rynek będzie tętnić życiem.

- Nie musieliśmy długo przekonywać do tego pomysłu władz miasta i mamy nadzieje na dobra frekwencję - mówi Piotr Głogowski, prezes Międzynarodowego Centrum Sportów Plażowych, organizatora turnieju.

Na piaskowym boisku oprócz turnieju w Beach Soccer’a, rozegrane zostaną ogólnopolskie turnieje w plażową siatkówkę i piłkę ręczną. Każdy będzie mógł sprawdzić się w tych dyscyplinach sportu, poza weekendami boisko zostanie udostępnione mieszkańcom.

- Wydaje nam się, że to miejsce jest idealne, centrum miasta, dużo turystów i szansa na wspólne spędzenie czasu - mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Festiwal organizują Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych i miasto Kielce. Imprezę  wspiera również samorząd województwa świętokrzyskiego.

- To świetny pomysł na kończące się wakacje, warto tu przyjść i sprawdzić się na tym piaskowym boisku - mówi Mariusz Gosek członek zarządu województwa.

Za tydzień na kieleckim Rynku rozgrywane będą turnieje siatkówki plażowej. Wieczorem 24 sierpnia odbędzie się charytatywny, siatkarski mecz gwiazd, w którym wezmą udział między innymi prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz ambasador festiwalu Paweł Zagumny. Natomiast ostatni weekend wakacji upłynie pod znakiem plażowej piłki ręcznej.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •