reklama

/>

Wiceminister Adam Andruszkiewicz na spotkaniu z młodzieżą w Kielcach

Wiceminister Adam Andruszkiewicz na spotkaniu z młodzieżą w Kielcach

O bezpieczeństwie w sieci internetowej rozmawiał z dziećmi i młodzieżą wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Spotkanie odbyło się w czwartek w urzędzie wojewódzkim w Kielcach.

Resort cyfryzacji zainicjował ogólnopolską kampanię dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. To efekt przeprowadzonych badań, z których wynika, że zagrożenia dla młodych ludzi w internecie się nasilają.

Wiceminister mówił o konieczności dyskutowania z dziećmi na temat niebezpieczeństw, które czyhają na nie w sieci takie jak pedofilia, przemoc i nienawiść. Chodzi o wypracowanie właściwej kampanii edukacyjnej.

Wiceminister poruszył również problem tzw. „patostreamingu”: internetowych transmisji popularyzujących patologiczne zachowania jak przemoc, używanie wulgarnego słownictwa czy nadużywanie alkoholu.

– Dziś spotykamy się z młodzieżą, bo to im chcemy pokazać, jaka jest rola internetu, ile sieć może im dać, ale także jakie za sobą niesie niebezpieczeństwa. Cieszę się, że tak duża grupa młodych ludzi z zainteresowaniem wysłuchała słów pana ministra oraz tych osób, które na co dzień o bezpieczeństwo dbają – powiedziała wojewoda Agata Wojtyszek.

Gośćmi spotkania w urzędzie wojewódzkim byli wicemarszałek województwa Renata Janik, zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Artur Bielecki oraz kurator oświaty Kazimierz Mądzik.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •