reklama

reklama

/>

reklama

/>

In vitro z dofinansowaniem w Kielcach?

In vitro z dofinansowaniem w Kielcach?

Pojawia się szansa, że w Kielcach pary z problemem niepłodności będą mogły skorzystać z dofinansowania metody in vitro. Nad założeniami projektu pracuje już specjalna komisja przy Radzie Miasta.

We wstępnych założeniach miejskiego programu dofinansowania mówi się, że objęciu leczeniem około 100 par rocznie. O to, żeby w Kielcach taki program powstał od lat zabiega kielecki radny z ramienia SLD Marcin Chłodnicki.

Kielecka komisja bazuje na funkcjonującym do niedawna projekcie rządowym i tych, które już działają w takich miastach, takich jak Wrocław czy Częstochowa. Proces legislacji wymaga jednak co najmniej półrocznego przygotowania – mówi kielecka radna, Anna Kibortt.

W komisji nad projektem pracuje także Katarzyna Czech – Kruczek. Radna wspiera prace w obszarze prawnym.

Problem niepłodności dotyczy blisko 20 procent par w całym kraju. I jak jak podkreśla, wspierający prace komisji, doktor Grzegorz Świercz, jest to jednostka chorobowa a metoda in vitro jest najskuteczniejszą formą jej leczenia.

Nie ma jeszcze dokładnych informacji ile pieniędzy zabezpieczone zostanie na ten cel w nowym budżecie miasta, jednak wiadomo już, że kwota dofinansowania jednej próby, z trzech możliwych, wyniosłaby do 5 tysięcy złotych. Pozostałe koszty ponieśliby sami pacjenci, byłoby to blisko 6 tysięcy złotych. Jeśli projekt pozytywnie przejdzie weryfikację w agencji technologii medycznej i taryfikacji, potrzebne będzie jeszcze głosowanie kieleckich radnych.

 

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •