reklama

/>

Adrian Zandberg w Kielcach

Adrian Zandberg w Kielcach

We wtorek do Kielc przyjechał Adrian Zandberg lider warszawskiej listy, Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wraz z Andrzejem Szejną i innymi działaczami lewicy Zendberg przedstawiał wspólny program wyborczy, skomentował też sprawę Polskiej Fundacji Narodowej.

Adrian Zandberg, lider warszawskiej listy, Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej uczestniczył w konferencji prasowej Lewicy w Kielcach. Pierwszym z poruszanych tematów była konieczność a zarazem zapowiedź likwidacji Polskiej Fundacji Narodowej.

Wypowiedź Zandberga to odpowiedź na pojawiające się w mediach informacje, że fundacja ta zapłaciła ponad 20 mln zł amerykańskiej firmie za promocję kraju w Stanach. Amerykanie stworzyli za te pieniądze m.in. profile o Polsce w mediach społecznościowych. Jak donosi portal Onet - obserwuje je po kilkanaście czy kilkadziesiąt osób.

W trakcie konferencji w Kielcach Adrian Zandberg mówił też o służbie zdrowia, która, jak określił, znajduje się w stanie postępującego kryzysu.

Lider Lewicy Razem zapewnił, że jeśli jego koalicja przejmie władzę w Polsce zwiększy środki przeznaczane z budżetu państwa na bezpłatną opiekę zdrowotną.

O służbie zdrowia mówił także szef świętokrzyskich struktur SLD Andrzej Szejna.

Oprócz tematów zdrowotnych przedstawiciele Lewicy poruszali także kwestie związane z koniecznością wprowadzenia wyższej płacy minimalnej, ochrony pracowników, a także wypłacania stuprocentowego wynagrodzenia za czas choroby.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •