Logo
Wydrukuj tę stronę

Pierwsze Urodziny Klubu Seniora

Pierwsze Urodziny Klubu Seniora

Seniorzy z kieleckiego osiedla Podkarczówka, świętowali pierwsze urodziny swojego Klubu Seniora. Placówka ofertę kieruje do osób powyżej 60 roku życia i samotnych, które zakończyły okres aktywności zawodowej. Klub powstał dzięki rządowemu programowi „Senior plus”.

Klub Seniora + przy ulicy Krzemionkowej w Kielcach świętował urodziny. Uroczystości obchodów pierwszej rocznicy działalności placówki, odbyły się w środę w budynku Szkoły Podstawowej nr 31, gdzie seniorzy z osiedla Podkarczówka aktywnie spędzają wolny czas. Jak podkreśla Adam Jung, kierownik klubu, o jego utworzenie starali się sami mieszkańcy.


Placówka swoją ofertę kieruje do osób starszych i samotnych, które zakończyły okres aktywności zawodowej. Pomaga też emerytom i osobom niepełnosprawnym. W Klubie Seniora prowadzone są terapie zajęciowe, usługi rehabilitacyjne, a także różnorodne warsztaty. Organizowane są też wycieczki i wyjścia do kina czy pływalnie.

Łącznie w naszym mieście działa 13 Klubów Seniora. Jak poinformował Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, w planach jest już utworzenie kolejnej 14 placówki. Dotacja na ten cel miałaby pochodzić z Unii Europejskiej.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.