reklama

reklama

/>

Debata polityczna Echa Dnia - liderzy list do Sejmu

Debata polityczna Echa Dnia - liderzy list do Sejmu

W czwartek w Best Western Grand Hotel odbyła się debata polityczna, której organizatorem było Echo Dnia.

W politycznej wymianie zdań, udział wzięli liderzy ugrupowań kandydujący do Sejmu.

Bartłomiej Sienkiewicz z Koalicji Obywatelskiej, Andrzej Szejna – Lewica, Czesław Siekierski - Polskie Stronnictwo Ludowe Koalicja Polska, Krzysztof Bosak – Konfederacja oraz Mariusz Gosek z Prawa i Sprawiedliwości w zastępstwie za Zbigniewa Ziobro i Marcin Woch z Bezpartyjni i Samorządowcy.

W rundzie pierwszej Paweł Więcek dziennikarz Echa Dnia pytał uczestników debaty o to, jak oceniają pierwszy rok rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem lidera Lewicy były to najgorsze lata w historii Polski.

- Ludzie umierają w kolejkach do szpitala. To wstyd. Daliście "500+" bogatym, a biedni nie odczuli tej zmiany. W imieniu Lewicy mówię, że będziemy reprezentować interesy ludzi biednych. Prawa strona sceny politycznej, nie należąca do PiS, będzie nam w tym sojusznikiem. Taką mam nadzieję - podsumował Andrzej Szejna.

O sytuacji w służbie zdrowia mówił Bartłomiej Sienkiewicz z Koalicji Obywatelskiej.

- W przeciągu dwóch lat z województwa świętokrzyskiego ubyło 1000 łóżek szpitalnych. Świętokrzyskie dostało najmniej pieniędzy w tym rejonie Polski. Rządzący traktują świętokrzyskie, jak kulę u nogi. Nie czują się zobowiązani do czegokolwiek. Zastopowano sprawę drogi ekspresowej S74. Region nie jest w ogóle skomunikowany. Koalicja wie, jak naprawić sytuację - mówił Bartłomiej Sienkiewicz z Koalicji Obywatelskiej.

Na pytanie Czesława Siekierskiego, o to jakie są najważniejsze problemy świętokrzyskiego odpowiedział Andrzej Szejna.

- To przede wszystkim kolejki do lekarzy - specjalistów oraz problemy komunikacyjne. Nie ma też pracy za godną płacę. O godną pracę dla ludzi i to, by nie musieli wyjeżdżać za granicę, będę walczył, mam nadzieję we współpracy z innymi – tłumaczył Szejna.

Na pytanie od publiczności, czy to już nie czas na polityczną emeryturę, odpowiedział Czesław Siekierski.

- Mam duże doświadczenie z Sejmu i Parlamentu Europejskiego. Moja wiedza i kwalifikacje mogą być wykorzystane dla potrzeb województwa. Trzeba w sejmie doświadczonych ludzi. Wiem, na czym polega cały system przekazywania środków z Europy, mogę służyć wiedzą, która przyczyni się do tego, by pieniędzy było więcej. Mogę być przydatny - tłumaczył Siekierski.

Na koniec debaty w trakcie autoprezentacji Bartłomiej Sienkiewicz przedstawił wszystkim liderom dokument o zobowiązaniu do współpracy.

Kolejna debata Echa Dnia odbędzie się w najbliższy wtorek 8 października również w Best Western Grand Hotel o godzinie 17stej.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •