Logo
Wydrukuj tę stronę

Przemysław Gierada z poparciem PiS - opozycja o swoich podejrzeniach

Przemysław Gierada z poparciem PiS - opozycja o swoich podejrzeniach

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Lewicy podważają niezależność Przemysława Gierady, kandydata do Senatu z Kielc i powiatu kieleckiego. Chodzi o niejasności w sprawie sponsorowanej reklamy na jednym z portali społecznościowych.

Podczas piątkowej konferencji prasowej mówiono o Pauli Kopciak, to jej nazwisko widnieje przy reklamach sponsorowanych Przemysława Gierady. Kobieta zdaniem kandydatów opozycji jednoznacznie kojarzy się z Prawem i Sprawiedliwością.

Zdaniem Agaty Wojdy, kandydatki Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, Przemysław Gierada ma być wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość, które w okręgu nr 83 w wyborach do Senatu reprezentuje ubiegający się o reelekcję Krzysztof Słoń.

Agata Wojda uważa, że kampania Krzysztofa Słonia jest w przeciwieństwie do innych kandydatów PiS, „mało zaangażowana” i „mało intensywna” co mogłoby sugerować, że to Przemysław Gierada jest nieoficjalnie głównym kandydatem popieranym przez partię rządzącą.

Zdaniem przedstawicieli opozycji, kandydatura Przemysława Gierady jest wspierana przez Prawo i Sprawiedliwość po to, aby osłabić i odebrać głosy Edwardowi Rzepce, który również ubiega się o mandat senatora, a jest popierany przez ugrupowania opozycyjne.

 

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.