reklama

reklama

/>

Potrzebna krew dla Pauliny Bernatek - rodzina prosi o pomoc!

Potrzebna krew dla Pauliny Bernatek - rodzina prosi o pomoc!

Dramatyczny apel o pomoc - rodzina 23 letniej Pauliny Bernatek apeluje o krew dla dziewczyny. Paulina uległa poważnemu wypadkowi, jej stan jest krytyczny. Potrzebne są skomplikowane przeszczepy skóry i wiara że przez odsłonięte rany nie wda się śmiertelne zakażenie.

Informacja o tym wypadku wstrząsnęła Bodzentynem. Mieszkanka tego miasta, 23 letnia Paulina Bernatek w poniedziałek 14 października została potrącona przez TIRa. Przechodziła przez przejście dla pieszych, kiedy stojące tam auto ruszyło.

Dziewczyna przebywa na intensywnej terapii w szpitalu na Czarnowie, jej stan jest stabilny, ale krytyczny.
Lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Kielcach zrobili dla Pauliny wszystko co mogli, teraz potrzebna jest pomoc specjalistów ze Śląska.

Transport dziewczyny będzie możliwy kiedy zostaną ustabilizowane jej funkcje życiowe.
Do transportu a później do skomplikowanych przeszczepów skóry niezbędna jest krew. Paulinie wciąż przetaczane są właściwe jednostki z powodu ciągłego krwawienia z rany na nodze.

Rodzina prosi o pomoc.

Dowolną grupę tego cennego daru można oddać w każdym punkcie krwiodawstwa w Polsce. Ważny jest dopisek - "Dla Pauliny Bernatek, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach".

Informacje o tym jak pomóc Paulinie i o tym jak zmienia się sytuacja podawane będą na facebookowym fanpagu o nazwie „Razem Dla Pauliny”

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •