reklama

reklama

/>

W Kielcach obradują przedstawiciele Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie

W Kielcach obradują przedstawiciele Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie

Wodociągi Kieleckie świętują 90-lecie działalności. Główne obchody jubileuszu rozpoczęły obrady Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie. Do Kielc zjechali przedstawiciele największych firm wodociągowych w Polsce. Podsumowaniem obchodów będzie uroczysta gala w Kieleckim  Centrum Kultury.

90-lecie działalności wodociągów w Kielcach, zainaugurowały obrady Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie. Przedstawiciele największych przedsiębiorstw wodociągowych w kraju, dyskutowali o najważniejszych wyzwaniach w branży.

- Naszym głównym zadaniem jest dostarczanie wody najwyższej jakości i to się udaje - mówi Tadeusz Rzepecki, przewodniczący Rady Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie.

Problemy przed jakimi może stanąć branża to spodziewane podwyżki płacy minimalnej i opłat za energie elektryczną – podkreśla Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

- My jako firma nie mamy na to wpływu, dlatego robimy wszystko, by te energię oszczędzać – podkreśla Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” zrzesza 504 przedsiębiorstwa. Jej  przedstawiciele i eksperci na bieżąco interpretują i oceniają obowiązujące przepisy i uczestniczą w tworzeniu prawa dotyczącego gospodarki wodno-ściekowej.

- W ostatnich latach branża wodno-ściekowa poczyniła ogromny przeskok cywilizacyjny - podkreśla  Dorota Jakuta, prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie.

Na gospodarkę wodno - ściekową w ostatnich lata wydano w Polsce ponad 100 miliardów złotych. Podczas dwudniowych obrad Izby, które odbyły się przy okazji 90-lecia Wodociągów Kieleckich przedstawiciele firm wodociągowych i samorządowcy wymienili się jubileuszowymi statuetkami i nagrodami. W spotkaniu uczestniczył również prezydent Kielc Bogdan Wenta, który podkreślał znaczenie Wodociągów Kieleckich w rozwoju gospodarczym stolicy regionu świętokrzyskiego.

Podsumowaniem obchodów 90-lecia Wodociągów Kieleckich będzie uroczysta gala w Kieleckim  Centrum Kultury. Zasłużeni pracownicy otrzymają odznaczenia państwowe, a goście jubileuszowe statuetki. 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •