reklama

reklama

/>

Mieszkańcy Ślichowic starają się o nowe boisko

Mieszkańcy Ślichowic starają się o nowe boisko

Pozostaje już tylko kilka dni na głosowanie – na poparcie mieszkańców Kielc do wtorku czekają projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Za zgodą rodziców głosować mogą także dzieci. O swój projekt a dokładniej o Państwa poparcie walczą między innymi mieszkańcy Ślichowic.

Do 23 października, czyli jeszcze tylko do wtorku można głosować na projekty zgłoszone w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Lista zgłoszonych inicjatyw znajduje się na stronie bo.kielce.eu

Głosować można na maksymalnie 5 projektów nieinwestycyjnych, 3 inwestycyjne małe oraz 1 projekt inwestycyjny duży. Wybór następuje przez wpisanie indywidualnych identyfikatorów na karcie do głosowania.

Wśród propozycji mieszkańców Kielc na inwestycję dużą jest boisko przy szkole podstawowej nr 25. Te, z których do tej pory korzystają uczniowie pokryte są betonem i trawą.

Do szkoły nr 25 chodzi blisko 1400 uczniów. Rodzice, którzy głosują na projekt chcą aby także po lekcjach ich dzieci mogły korzystać z bezpiecznego kompleksu sportowego.

Ślichowice to jedno z największych osiedli w Kielcach, a jednak wciąż brak tu nowoczesnej infrastruktury sportowej.

Dyrektor placówki zapewnia, że boisko, które może powstać dzięki funduszom z budżetu obywatelskiego Kielc, będzie w pełni dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Mieszkańcy Ślichowic połączyli siły. Na facebooku powstało wydarzenie, na którym znaleźć można szczegóły dotyczące inwestycji i tego jak dziś wygląda miejsce o którym mowa w projekcie - „Zbudujmy razem boisko na Ślichowicach”

Uprawnieni do udziału w głosowaniu są wszyscy mieszkańcy Kielc, również ci najmłodsi. I tak w przypadku osób, które nie ukończyły 16 roku życia, wymagana jest zgoda opiekuna prawnego. Głosować można internetowo, listownie i osobiście w Urzędzie Miasta Kielce.

Wyniki poznamy 28 października.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •