reklama

reklama

/>

Łucja Wiktor dzielna bohaterka, której trzeba pomóc

Łucja Wiktor dzielna bohaterka, której trzeba pomóc

12 letnia Łucja od dnia narodzin zmaga się z bolesnym schorzeniem. Dziewczynka cierpi na całkowite porażenie splotu ramiennego. Przechodzi wielogodzinną i kosztowną rehabilitację. To dla niej bardzo trudny czas bo rodzina pogrążona jest w żałobie po śmierci jej brata. Teraz potrzebna jest pomoc.

Łucja ma 12 lat i od zawsze poddawana jest bolesnej rehabilitacji. Jest wrażliwą i mądrą dziewczynką, która przed kamerą dzielnie znosi ból.

Dziewczyna od urodzenia cierpi na całkowite porażenie splotu ramiennego. Jest to uszkodzenie do którego doszło w czasie porodu.

Łucja przeszła już sześć bardzo poważnych operacji, które za każdym razem dają nadzieję na choćby minimalną poprawę jakości życia. Kolejne wciąż przed nią.

Niezwykle istotna w przypadku dziewczynki jest systematyczna rehabilitacja. Dzięki niej nie zanikają mięśnie i jej stan się nie pogarsza.

Rehabilitacja jest kosztowna. Z czterech dni zajęć tygodniowo tylko jeden jest refundowany przez NFZ. W sytuacji kiedy nie ma dodatkowych zabiegów średni koszt leczenia dziecka i dojazdów do Warszawy, to trzy tysiące złotych miesięcznie. Bez pomocy fundacji i dobrych ludzi mama Łucji nie mogłaby tego sama opłacić.

Łucję krępuję uwaga, którą może na nią ściągać niewładna ręka. Jest niezwykle wrażliwa, ale i wdzięczna za to co przez te wszystkie lata ta choroba jej... przyniosła. Mówi nam o ludziach których poznała i sytuacjach w których musiała się znaleźć.

To niezwykle trudny rok dla tej rodziny. W sierpniu ostatnia operacja Łucji i rekonwalescencja a niedługo po niej tragiczna śmierć jej starszego brata. Po ostatnich dramatycznych wydarzeniach pomóc chcą nauczyciele dziewczynki. 17 listopada o godzinie 9 tej zorganizowany zostanie charytatywny turniej piłkarski „Mazda Cup 2019”

W trakcie turnieju zbierane będą pieniądze na leczenie Łucji. Impreza będzie miała charakter otwarty. Dodatkowo wesprzeć rodzinę można za pośrednictwem Fundacji Otwarte Ramiona. Na stronie poświęconej dziewczynce znajduje się aplikacja umożliwiająca wpłaty. Adres strony: otwarteramiona.pl/podopieczni/wiktor-lucja

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •