Kto zostanie Wojewodą Świętokrzyskim?

Kto zostanie Wojewodą Świętokrzyskim?

Prawdopodobnie po zaprzysiężeniu nowego Rządu, już w przyszłym tygodniu poznamy nazwisko kolejnego Wojewody Świętokrzyskiego. To konieczne ponieważ dotychczasowy wojewoda Agata Wojtyszek i jej zastępca Bartłomiej Dorywalski zostali posłami.

W Kielcach w środowisku około partyjnym Prawa i Sprawiedliwości mówi się, że największe szansę na to główne stanowisko ma lekarz z Pińczowa Zbigniew Koniusz. Jego kandydaturę rekomenduje szef świętokrzyskich struktur PiS Krzysztof Lipiec.

Zbigniew Koniusz jest doktorem nauk medycznych, ukończył także studia podyplomowe z zarządzania w służbie zdrowia. Pracuje jako lekarz i nauczyciel akademicki. Od 17 lat nieprzerwanie pełni funkcję radnego Rady Powiatu Pińczowskiego.

Jego kontrkandydatem na stanowisko wojewody może być Rafał Nowak, obecnie dyrektor Wzgórza Zamkowego i szef Prawa i Sprawiedliwości w Kielcach. Nowak może liczyć na poparcie wiceminister sportu i turystyki Anny Krupki.

Na giełdzie nazwisk, tuż po wyborach parlamentarnych pojawiały się także kandydatury Marii Zuby, która tym razem nie dostała się do Sejmu i Mariusza Goska, członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego z ramienia Solidarnej Polski. W przypadku tych dwóch osób spekulacje pomału cichną. W środowisku najczęściej teraz pada nazwisko lekarza z Pińczowa.

O tym, kto zostanie wojewodą świętokrzyskim, ostatecznie decyduje prezes Rady Ministrów.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •