reklama

reklama

/>

reklama

/>

Nieprawidłowości w kieleckim DPS. Władze miasta chcą wprowadzić zmiany w opiece społecznej

Nieprawidłowości w kieleckim DPS. Władze miasta chcą wprowadzić zmiany w opiece społecznej

Przerost zatrudnienia czy nadużycia finansowe. Takie nieprawidłowości wykryto w funkcjonowaniu Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach. Władze miasta po przeprowadzonej kontroli w jednostce, planują wprowadzić zmiany w schematach organizacyjnych, podobnych placówek.

Zła kondycja Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach. Taki wniosek wysuwają władze miasta po przeprowadzonej październikowej kontroli w jednostce. Jednym z problemów jest struktura organizacyjna związana z przerostem zatrudnionych osób w dziale administracji.

Audyt wykazał też nieprawidłowości dotyczące zamówień publicznych w polityce wyłaniania kontrahentów. Jak poinformowała Danuta Papaj, usługi wykonywane były bez przetargu, przez te same, konkretne firmy.

Obecnie w DPS przy ul. Jagiellońskiej, zatrudnione są 102 osoby. W najbliższym czasie pracę może stracić około pięciu pracowników. W planach jest ograniczenie działu administracyjnego na rzecz przyjęcia ratowników medycznych.

Zwolnienia miałyby ograniczyć koszty i pozwolić na przesunięcie środków dla personelu zajmującego się opieką przy łóżkową. Zdaniem władz miasta należy wprowadzić zmiany w zarządzaniu placówką, które spowodują oszczędności.

Podobne sytuację są również w innych ośrodkach, gdzie odbędą się kontrole. Będziemy o tych nieprawidłowościach cyklicznie informować, mówiła zastępca prezydenta Kielc.

W Domu Pomocy Społecznej przy ul. Jagiellońskiej, przebywa 150 pensjonariuszy.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •