reklama

reklama

/>

reklama

/>

Uczniowie na scenie. Finał projektu "Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne"

Uczniowie na scenie. Finał projektu "Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne"

Fragmenty „Dziadów część II" Adama Mickiewicza czy „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, opracowali uczniowie szkół ponadpodstawowych z naszego regionu. Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, podsumował drugą edycję projektu „Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne”.

Celem projektu „Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne” jest zachęta nastolatków do aktywnego odkrywania literatury. Działania z zakresu edukacji kulturalnej zainicjował Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach w 2018 roku. W II odsłonie wydarzenia udział wzięli uczniowie szkół ponadpodstawowych z regionu świętokrzyskiego.

Rekrutacja do projektu miała charakter konkursowy. Młodzież miała za zadanie nagranie filmiku, który nawiąże do tematu przewodniego projektu: „Być albo nie być”. Najciekawsze prace wysłali m.in. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie i uczniowie V LO im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach.

„Wesele” Wyspiańskiego, „Dziady część II” Mickiewicza i „Tango” Mrożka. Nad tymi tekstami pracowali uczestnicy warsztatów, na zajęciach oraz próbach w szkole i teatrze. Młodzi ludzie zapoznawali się z tekstami, współpracujac z wykładowcami Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Opiekunami byli też aktorzy i reżyserzy.

Projekt "Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dotację przekazał też Urząd Miasta Kielce.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •