reklama

reklama

/>

reklama

/>

Turniej charytatywny dla Łucji Wiktor już w niedzielę 17 listopada

Turniej charytatywny dla Łucji Wiktor już w niedzielę 17 listopada

12 letnia Łucja od dnia narodzin zmaga się z bolesnym schorzeniem. Dziewczynka cierpi na całkowite porażenie splotu ramiennego. Przechodzi wielogodzinną i kosztowną rehabilitację. To dla niej bardzo trudny czas bo rodzina pogrążona jest w żałobie po śmierci jej brata. Teraz potrzebna jest pomoc.

W najbliższą niedzielę w Zespole Szkół Katolickich przy ulicy Świętego Stanisława Kostki odbędzie się turniej charytatywny w piłce nożnej Mazda Cup 2019. Młodzi piłkarze z różnych drużyn z terenu województwa świętokrzyskiego zmierzą się na boisku by pomóc 12 letniej Łucji Wiktor, uczennicy tej szkoły. Za organizację turnieju odpowiada Dziecięca Akademia Piłkarska DAP Kielce.

W turnieju zmierzy się osiem drużyn, dzieci urodzonych w 2010 roku. Dodatkową atrakcją będzie mecz pokazowy nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich kontra trenerzy DAP Kielce.

Łucja, dla której zbierane będą pieniądze, ma 12 lat i od urodzenia cierpi na całkowite porażenie splotu ramiennego. Po wielu operacjach które przeszła potrzebne są systematyczne i kosztowne rehabilitacje. Bez pomocy fundacji i dobrych ludzi mama Łucji nie mogłaby tego sama opłacić.

Łucję krępuję uwaga, którą może na nią ściągać niewładna ręka. Jest niezwykle wrażliwa, ale i wdzięczna za to co przez te wszystkie lata ta choroba jej... przyniosła.

To niezwykle trudny rok dla tej rodziny. W sierpniu ostatnia operacja Łucji i rekonwalescencja a niedługo po niej tragiczna śmierć jej starszego brata. Po ostatnich dramatycznych wydarzeniach pomóc chcą nauczyciele dziewczynki.

W trakcie turnieju wszystkie zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie Łucji. Dodatkowo rodzinę można wesprzeć za pośrednictwem Fundacji Otwarte Ramiona. Na stronie poświęconej dziewczynce znajduje się aplikacja umożliwiająca wpłaty.

Adres strony: otwarteramiona.pl/podopieczni/wiktor-lucja

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •