reklama

reklama

/>

WFOŚiGW wspiera program likwidacji starych piecyków gazowych

WFOŚiGW wspiera program likwidacji starych piecyków gazowych

Program „Ciepła woda użytkowa” dla Kielc nabiera tempa.  Chodzi o likwidację piecyków gazowych w blokach mieszkalnych. Kieleckie spółki dostarczające ciepło podpisały list intencyjny o współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Co pozwoli na dofinansowanie dostaw i wymiany instalacji ciepłej wody w blokach.

Likwidacja starych piecyków gazowych i podłączanie mieszkań do sieci ciepłowniczej na korzystnych warunkach – to główny cel programu prowadzonego od roku przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach i PGE Energia Ciepła.

Teraz spółki zyskały nowego partnera - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. List intencyjny o współpracy, to kolejny krok w stronę wyeliminowania ryzyka zatruć czadem - podkreśla Dariusz Kozak, dyrektor kieleckiego oddziału PGE Energia Ciepła.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Kielcach w ramach programu „Ciepła woda użytkowa”, oferuje pożyczkę na preferencyjnych warunkach, zarządcy budynków mogą również otrzymać umorzenie pożyczki do 15 procent wartości - mówi Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach.

Zdaniem prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach, likwidacja starych piecyków gazowych i podłączenie mieszkań do sieci ciepłowniczej, wpłynie nie tylko na zlikwidowanie zagrożenia zatruć czadem, ale wpłynie też na obniżenie kosztów dostaw ciepła w całym mieście.

W dwóch blokach należących do Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w ostatnich miesiącach zlikwidowano już piecyki gazowe i 145 mieszkań podłączono do miejskiej sieci ciepłowniczej. Mieszkańcy są zadowoleni – mówi prezes spółdzielni Jerzy Moćko.

Świętokrzyscy parlamentarzyści, a także prezydent Kielc Bogdan Wenta podkreślali, że podłączanie tak wielu mieszkań do miejskiej sieci ciepłowniczej, byłoby trudne bez pomocy rządowej instytucji. W przyszłym roku program „Ciepła woda użytkowa”, będzie realizowany w kolejnych, czterech blokach zarządzanych przez Świętokrzyską Spółdzielnię Mieszkaniową.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •